Walka McGregor - Mayweather nie była rekordowa!

Sporty walki

Walka legendy pięściarskiej Floyda Mayweathera Jr (50-0, 27 KO) z gwiazdą MMA Conorem McGregorem (0-1 miała pobić wszelkie rekordy oglądalności w Stanach Zjednoczonych. Pięściarskie wydarzenie faktycznie cieszyło się ogromną popularnością, ale ostatecznie wcale nie przyniosły rekordowej sprzedaży. Oficjalne wyniki dotyczącę PPV świadczą, że cały czas pdo tym względem rekordowa pozostaje gala z walką wieczoru Floyd Mayweather Jr vs Manny Pacquiao!

Walka mistrzów dwóch dyscyplin sportowych była niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem mijającego roku w sportach walki. Floyd Mayweather specjalnie na starcie z Conorem McGregorem powrócił z prawie dwuletniej emerytury. Kibice od początku kupili ten pomysł, tym bardziej, że Irlandczyk buńczucznie i w barwny sposób zapowiadał sprawienie ogromnej niespodzianki.

Ceny biletów na trybuny T-Mobile Areny w Las Vegas rozpoczynały się od 2,5 tysiąca dolarów i dochodziły do 10 tysięcy dolarów za miejsca znajdujące się tuż przy ringu. Za subskrybcję PPV w rozdzielczości HD kibice za oceanem musieli zapłacić 99,9 dolarów, a za SD 89,95 dolarów, ale i to nie odstraszyło fanów sportów walki.

Telewizja Showtime opublikowała oficjalne wyniki sprzedaży PPV, które należą do jednych z najlepszych w historii, ale nie są rekordowe. Gala Mayweathera Jr z McGregorem sprzedała 4,3 miliona subskrybcji PPV w Ameryce Północnej. Pod tym względem cały czas rekordowa pozostaje walka Mayweathera z Pacquiao, która osiągnęła sprzedaż na poziomie 4,6 miliona dolarów.

Gala z 26 sierpnia 2017 roku okazała się również 2. w historii pod względem sprzedaży biletów (55 414 865$). Lepsza była ponownie tylko walka Filipińczyka z niepokonanym Amerykaninem, która odbyła się 2 maja 2015 roku w MGM Grand (72 198 500$).

 

W załączonym materiale wideo fragmenty konferencji prasowych sprzed walki Mayweather - McGregor!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze