Czarnecki o sporcie w Europarlamencie: Piłka nożna rządzi, ale dbamy również o siatkówkę

Siatkówka

Gościem naszego studia podczas Klubowych Mistrzostw Świata, które są rozgrywane w polskich halach, był wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Ryszard Czarnecki. Polityk opowiedział nam jak wyglądają powiązania eurodeputowanych ze sportem.

Polska znów wzięła na swoje barki organizację wielkiej siatkarskiej imprezy. Tym razem na naszych parkietach zagościły najlepsze klubowe drużyny z całego świata. Impreza ta przyciągnęła na trybuny wiele celebrytów, gwiazd, a również polityków, między innymi Ryszarda Czarneckiego. Jak wygląda sport w Parlamencie Europejskim, którego jest przewodniczącym?

 

– W Parlamencie Europejskim są sportowcy. Wystarczy tylko przypomnieć, że przedstawicielem Grecji jest Theodoros Zagorakis, który w 2004 roku był kapitanem reprezentacji w finale mistrzostw Europy. Mamy również byłego reprezentanta Cypru. Szef Parlamentu, Antonio Tajani jest wielkim kibicem Juventusu. Jak byłem u niego w gabinecie, to przyniósł mi szalik Juve. Jest również silna grupa kibiców Napoli, co mnie cieszy, bo wiadomo, że tam gra dwóch Polaków. Koledzy interesują się głównie piłką, ale ja ich przekonuję, że siatkówka też jest świetna. Mam nadzieję, że po Klubowych Mistrzostwach Świata będę miał większą siłę przekonywania – powiedział Czarnecki.

 

Cała rozmowa z Ryszardem Czarnecki do obejrzenia w załączonym materiale wideo.

SA, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie