Kadra piłkarzy ręcznych rozpoczęła zgrupowanie w okrojonym składzie

Piłka ręczna
Kadra piłkarzy ręcznych rozpoczęła zgrupowanie w okrojonym składzie
fot. CyfraSport

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych rozpoczęła w piątek zgrupowanie w Gdańsku, które potrwa do 23 grudnia. Trzy dni później kadrowicze wrócą do Trójmiasta, gdzie wezmą udział w Turnieju Czterech Narodów. W pierwszych zajęciach uczestniczyło 15 zawodników.

Na zgrupowanie powołanych zostało 27 graczy, w tym pięciu bramkarzy, ale w piątek w inauguracyjnym treningu, który rozpoczął się o 19, do dyspozycji trenera Piotra Przybeckiego było 11 zawodników z pola i czterech bramkarzy. W tym gronie jest trzech debiutantów – to 21-letni lewy rozgrywający Stali Mielec Wiktor Kawka oraz duet reprezentantów Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, 26-letni środkowy rozgrywający Stanisław Makowiejew i starszy o cztery lata bramkarz Marcin Schodowski.

 

„Sytuacja jest dynamiczna, bo na razie kontuzjowani są Michał Potoczny, Marek Szpera i Antoni Łangowski, a w sobotę mamy jeszcze w kraju dwa ligowe mecze. Rywalizują także zawodnicy występujący zagranicą. W poniedziałek dołączą do nas Paweł Paczkowski i Kamil Syprzak, natomiast reprezentanci grający w Niemczach i we Francji, czyli Piotr Wyszomirski, Piotr Chrapkowski, Rafał Przybylski i Patryk Walczak pojawią się w Gdańsku bezpośrednio przed Turniejem Czterech Narodów” – wyjaśnił Przybecki.

 

W sobotę 45-letni szkoleniowiec razem z pięcioma zawodnikami Orlenu Wisły Płock, Tomaszem i Maciejem Gębalami, Przemysławem Krajewskim, Michałem Daszkiem i Adamem Morawskim musi wybrać się do Gdyni. Tego dnia o 17 zaplanowano bowiem dwa ostatnie w tym roku mecze ligowe - MMTS Kwidzyn z powołanymi Pawłem Gendą i Adrianem Nogowskim podejmie PGE Vive Kielce, a wicemistrzowie Polski zmierzą się z beniaminkiem Spójnią.

 

„Podczas zgrupowania w Gdańsku będziemy ćwiczyć dwa razy dziennie łącząc treningi atletyczne z taktycznymi. Obciążenia chcemy jednak dostosowywać na bieżąco w zależności od potrzeb. Ostatni okres był dość intensywny, bo zespoły grały co trzy dni” – stwierdził.

Polacy rozpoczęli bezpośrednie przygotowania do prekwalifikacyjnego turnieju mistrzostw świata 2019, który w styczniu odbędzie się w Portugalii. Ten obóz kadrowicze zakończą 23 grudnia, ale trzy dni później wrócą do Gdańska, gdzie wezmą udział w Turnieju Czterech Narodów – 28 grudnia zagrają w Ergo Arenie z Bahrajnem, a dzień później, w zależności od swojego wyniku, ze zwycięzcą bądź przegranym spotkania Białoruś - Japonia.

 

Kolejne zgrupowanie zaplanowano 2 stycznia w Pruszkowie, skąd dwa dni później reprezentacja wyleci do Vigo, gdzie w towarzyskim turnieju zmierzy się z Hiszpanią, Argentyną i Białorusią.

 

Bezpośrednio z Hiszpanii Polacy udadzą się do Povoa de Varzim. W dniach 12-14 stycznia z udziałem gospodarza imprezy Portugalii, Kosowa i Cypru odbędzie się tam prekwalifikacyjny turniej mistrzostw świata 2019, a awans do dalszej fazy eliminacji wywalczy tylko zwycięzca.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie