Kolejny angielski klub odwołał przyjęcie świąteczne

Piłka nożna
Kolejny angielski klub odwołał przyjęcie świąteczne
fot. PAP

Piłkarze Newcastle United odwołali doroczne przyjęcie świąteczne, a poparł ich trener Rafael Benitez. Zawodnicy zespołu beniaminka angielskiej ekstraklasy, którzy nie mają ostatnio dobrej passy, chcą się skupić na poprawie wyników.

"Sroki", które po rocznej przerwie wróciły do Premier League, w ostatnich ośmiu meczach ligowych zanotowały siedem porażek i remis. Zajmują 16. miejsce w tabeli, mając tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Piłkarze uznali, że to nie pora na okolicznościowe spotkania.

 

"Chcieli dać jasny sygnał, że przejmują się obecną sytuacją i chcą robić wszystko właściwie. Dlatego zdecydowali się na odwołanie przyjęcia świątecznego. Wzięli na siebie odpowiedzialność i postanowili, że ważne jest, aby skoncentrować się teraz na piłce nożnej" - zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami Benitez.

 

Hiszpański szkoleniowiec poparł podopiecznych. Jak zaznaczył, jeśli chodzi o ich zaangażowanie w sprawy sportowe, to nie ma im nic do zarzucenia.

 

"Uważam, że postąpili dobrze. Ta grupa zawodników pracuje bardzo ciężko, dają z siebie wszystko. Nie mógłbym powiedzieć: +nie zasługujecie na to czy na tamto+. Jestem jednak zdania, że ich decyzja była bardzo dobra" - podsumował.

 

Benitez przyznał też, że spotkał się już zajmującym kierownicze stanowisko w klubie Lee Charnleyem, by omówić plan transferów w okienku zimowym. Nadmienił, że zależy mu, by szybko pozyskać odpowiednich piłkarzy.

 

"Potrzebujemy poprawy i oczywistym jest, że musimy usprawnić pewne rzeczy. Rozmawiałem z Lee o zawodnikach, których być może chcielibyśmy pozyskać i tych, którzy będą mogli odejść. To na razie była tylko wymiana pomysłów. Zobaczymy, jak ta rozmowa rozwinie się przez najbliższe dni. Musimy działać szybko. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale wiemy też, że może być jeszcze gorzej" - powiedział szkoleniowiec.

 

Zespół z Newcastle w sobotnie popołudnie zmierzy się z siódmym w tabeli Arsenalem Londyn.

KJ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie