Lewandowski bez gola w "polskim meczu". Obrońca naszej kadry zagrał w... ataku

Robert Lewandowski tym razem nie trafił do siatki, ale jego Bayern Monachium i tak pokonał VfB Stuttgart 1:0 po golu Thomasa Mullera. Po przerwie w zespole "Die Roten" w roli napastnika zameldował się... Marcin Kamiński. W SC Freiburg symboliczną szansę dostał Bartosz Kapustka.

Bayern w swoim stylu od początku dominował rywali i częściej utrzymywał się przy piłce. Jednak podobnie jak w starciu z poprzedniej kolejki długo nie potrafił przypieczętować swojej przewagi. Udało się to dopiero w 79. minucie, ale tym razem nie za sprawą Lewandowskiego. Trzy punkty Bawarczykom zapewnił Muller. Gospodarze mogli wyrównać w doliczonym czasie, ale rzut karny zmarnował Chadrac Akolo.

Kapitan reprezentacji Polski rozegrał jednak pełne 90 minut i jak zwykle miał szanse na zdobycie gola. Najbliżej tego był już w 2. minucie, kiedy lewą nogą uderzył tuż obok słupka. W innej sytuacji górą okazał się Ron-Robert Zieler. Po przerwie na boisku zameldował się Kamiński zastępując kontuzjowanego Simona Terodde. I co ciekawe... była to zmiana jeden do jednego. Obrońca naszej kadry zagrał w ataku, ale rzadko dostawał podania i nie stworzył sobie sytuacji do zdobycia bramki.

Niestety znów zbyt wiele nie pograł Kapustka, który wszedł w doliczonym czasie gry. Wydawało się, że Polak po trzech z rzędu występach wyjdzie na prostą, ale od czterech kolejnych jedynie na minutę pojawił się na murawie. Jego Freiburg wygrywał z Augsburgiem już 3:1, ale w doliczonym czasie gry dwa gole strzelił Alfred Finnbogason i wyrównał stan rywalizacji.

Punkty stracił również wicelider – Schalke, który zremisował z Eintrachtem Frankfurt 2:2. Tym samym Bayern ma już 12 punktów przewagi nad zespołem z Zagłębia Ruhry.

Stuttgart - Bayern 0:1 (0:0)
Bramki: Thomas Muller 79

FC Augsburg - SC Freiburg 3:3 (1:1)
Bramki: Alfred Finnbogason 1, 90+1, 90+3 - Christian Gunter 20, Nils Petersen 48, 66

Werder Brema - FSV Mainz 2:2 (2:0)
Bramki: Philipp Bargfrede 2, Ishak Belfodil 17 - Robin Quaison 70 Fabian Frei 90+3.

FC Koeln - VfL Wolfsburg 1:0 (0:0)
Bramki: Christian Clemens 67

Eintracht Frankfurt - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:2 (1:0)
Bramki: Luka Jović 1, Sebastien Haller 66 - Breel Embolo 82, Naldo 90 + 5