Ligue 1: Paryski walec rozjechał były klub "Grosika"

Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali na wyjeździe Stade Rennais 4:1, a gole dla nich strzelali wyłącznie zawodnicy z legendarnego tria: Neymar-Cavani-Mbappe. PSG umocniło się na pozycji lidera Ligue 1 - drugie AS Monaco traci do paryżan dziewięć punktów.

Paryżanie pokazali Rennes kto rządzi we Francji już w pierwszych 20 minutach. Kapitalną akcją na prawym skrzydle popisał się w czwartej minucie Kylian Mbappe. Młody Francuz wystawił Neymarowi piłkę praktycznie do pustej bramki, ten dołożył stopę i strzelił swojego 10 gola w sezonie.

W 17. minucie Neymar się Mbappe zrewanżował. Sytuacja prawie że identyczna, tyle że Brazylijczyk dogrywał Francuzowi piłkę z lewej strony, a 18-latek wpakował ją do siatki prawą nogą.

Rennes stać było co prawda na bramkę kontaktową, zdobył ją w 53. minucie Firmin Mubele, ale już 10 minut później Benjamin Andre ujrzał drugą żółtą kartkę i podopieczni Sabriego Lamouchiego musieli sobie radzić w dziesiątkę.

Na zakończenie wieczoru paryżanie zadali dwa szybkie ciosy. W 75. minucie swoją pierwszą w tym meczu, a 18. w sezonie bramkę zdobył Edinson Cavani, któremu ze środka pola asystował Neymar. Strzeleckie show w 76. minucie zakończył natomiast brazylijski gwiazdor po podaniu Mbappe.

W samej końcówce Rennes miało jeszcze szansę na drugiego gola, ale rzut karny po faulu Presnela Kimpembe (który ujrzał drugą żółtą kartkę) zmarnował Wahbi Khazri.

Stade Rennais - Paris Saint-Germain 1:2 (0:2)

Bramki: Mubele 53. - Neymar 4., 76., Mbappe 17., Cavani 75. Sędzia: Antony Gautier.

Rennes: Tomas Koubek - Romain Danze (53. Adrien Hunou), Joris Gnagnon, Mexer, Remi Bensebaini - Benjamin Andre, Edward Lea Siliki - Hamari Traore, Morgan Amalfitano (66. Jeremy Gelin), Benjamin Bourigeaud - Firmin Mubele (53. Wahbi Khazri).

PSG: Alphonse Areola - Dani Alves, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Yuri Berchiche - Marco Verratti, Giovani Lo Celso (80. Javuer Pastore), Julian Draxler (74. Thiago Motta) - Kylian Mbappe, Edinson Cavani, Neymar.

Żółte kartki: Traore, Andre, Khazri - Kimpembe, Lo Celso.

Czerwone kartki: Andre - Kimpembe.