PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka

PGE Skra Bełchatów i Cucine Lube Civitanova zmierzą się w boju o finał Klubowych Mistrzostw Świata 2017. Faworytami są Włosi, którzy w fazie grupowej pozostawili w pokonanym polu mistrza Polski - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova w Polsacie Sport.

ZAKSA sprawiła jednak włoskiej drużynie najwięcej kłopotów w fazie grupowej, przegrywając z Cucine Lube dopiero po emocjonującym tie-breaku zakończonym grą na przewagi. W pozostałych spotkaniach siatkarze ze słonecznej Italii nie mieli problemów z pokonaniem Sady Cruzeiro oraz Sarmayeh Bank po 3:0. Prym w zespole z Civitanovy wiedli Cwetan Sokołow i Osmany Juantorena, a wielką klasę po raz kolejny prezentował najlepszy libero świata Jenia Grebennikov.

PGE Skra trafiła podczas Klubowych Mistrzostw Świata do teoretycznie łatwiejszej grupy, w której miała za główne zadanie wygrać dwa pierwsze mecze z Szanghaj VC oraz Personal Bolivar. Cel udało się zrealizować po zwycięstwach 3:0 i 3:1, a w meczu o pierwsze miejsce w grupie bolesną lekcję siatkówki bełchatowianom dali zawodnicy Zenita Kazań. Druga lokata premiowała jednak podopiecznych Roberto Piazzy do półfinału.

Z włoskiem zespołem PGE Skra mierzyła się między innymi w ubiegłym sezonie. W play-off Ligi Mistrzów bełchatowianie walczyli z gigantem jak równy z równym. W pierwszym pojedynku w żółto-czarnej Atlas Arenie byli blisko sprawienia niespodzianki, ale przegrali 1:3. Żółto-czarni do awansu do kolejnej rundy potrzebowali wyjazdowej wygranej za 3 punkty i zwycięstwa w „złotym secie”. Planu nie udało się zrealizować i już po dwóch pierwszych odsłonach, to rywale byli pewni gry w kolejnej rundzie. Bełchatowianie z Ligą Mistrzów pożegnali się jednak z honorem, wygrywając 3:2.

Transmisja meczu PGE Skra Bełchatów - Cucine Lube Civitanova od 20:30 w Polsacie Sport. Wcześniej pierwszy mecz półfinałowy oraz przedmeczowe studio.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze