Siostrzeniec Małysza znów wygrał! Jest bliski wyjazdu na TCS

Tomasz Pilch wygrał drugie w karierze zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. 17-letni siostrzeniec Adama Małysza triumfował w sobotę w fińskiej miejscowości Ruka. Tydzień wcześniej odniósł zwycięstwo w Whistler.

W Ruce Pilch na podium stanął obok dwóch Słoweńców. Drugiego Nejca Dezmana wyprzedził o 4,5 pkt, a trzeciego Zigę Jelara o 4,6 pkt.

To był siódmy start Pilcha w zawodach tej rangi i drugi triumf. Przed tygodniem wygrał rywalizację w Whistler.

W sobotę w Ruce Aleksander Zniszczoł zajął 19. miejsce, Paweł Wąsek 25., a Bartosz Czyż 43.

W klasyfikacji generalnej cyklu po 3 z 29 zawodów Pilch jest liderem i ma 80 punktów przewagi nad Niemcem Andreasem Wankiem. Wiele wskazuje na to, że siostrzeniec Adama Małysza dzięki świetnym rezultatom pojedzie na Turniej Czterech Skoczni.