Leon dołączy do kadry już w 2018 roku? "To oczywiste"

Siatkówka

Dużym zaskoczeniem dla kibiców Zenita Kazań był z pewnością fakt, jak polscy fani dołączali do dopingu ze względu na obecność Wilfredo Leona. Kubańczyk jest coraz bliżej reprezentacji Polski, w której ma zadebiutować już w 2019 roku. Czy jednak powinien integrować się z nowymi kolegami już wcześniej? Takiego zdania byli eksperci Polsatu Sport.

Wilfredo Leon raz jeszcze zaprezentował się ze znakomitej strony podczas Klubowych Mistrzostw Świata 2017. Gwiazda Zenita Kazań była niezwykle ciepło przyjęta przez polskich fanów, udzielała wywiadów w naszym języku, a na jego występach obecny był "Team Leon", czyli żona i córeczka.
 
Coraz bliższym tematem jest dołączenie Kubańczyka do reprezentacji Polski, która wciąż czeka na wybór nowego selekcjonera. Ciekawy fakt dotyczący jego dołączenia do kadry poruszyli eksperci w studio Polsatu Sport, a opinię na tę temat wygłosił prowadzący, Jerzy Mielewski.
To jest trudny rok dla kadry. Decyzja, która zapadnie o wyborze selekcjonera jest bardzo ważna. Myślę tutaj w kontekście dołączenia do kadry Wilfredo Leona w 2019 roku. Powinno już budować się reprezentację z myślą z tyłu głowy, że aktualnie prawdopodobnie najlepszy siatkarz świata dołączy do tej grupy. Rozmawiając z Wilfredo on przyznał, że chciał przyjechać na zgrupowanie już w tym sezonie. Grać może za dwa lata, ale chciał już być z nowymi kolegami: integrować się i trenować. Podczas zgrupowania w tym sezonie Leon mógłby już być z tymi chłopakami i czuć się swobodnie, a w 2019 roku dołączyć do składu meczowego w pełni.
Ireneusz Mazur dodał, że w ewentualnym programie wyboru nowego szkoleniowca dużymi literami napisane jest nazwisko Leona, który do kadry dołączy po minięciu okresu karencji nałożonego przez FIVB. - Dołączenie Kubańczyka do kadry już w najbliższym sezonie wydaje się tak oczywiste, że mam nadzieję, iż tylko stwierdzamy fakty - wspomniał.
 
Dyskusja ze studia na temat Wilfredo Leona w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze