Wilfredo Leon raz jeszcze zaprezentował się ze znakomitej strony podczas Klubowych Mistrzostw Świata 2017. Gwiazda Zenita Kazań była niezwykle ciepło przyjęta przez polskich fanów, udzielała wywiadów w naszym języku, a na jego występach obecny był "Team Leon", czyli żona i córeczka.
 
Coraz bliższym tematem jest dołączenie Kubańczyka do reprezentacji Polski, która wciąż czeka na wybór nowego selekcjonera. Ciekawy fakt dotyczący jego dołączenia do kadry poruszyli eksperci w studio Polsatu Sport, a opinię na tę temat wygłosił prowadzący, Jerzy Mielewski.
To jest trudny rok dla kadry. Decyzja, która zapadnie o wyborze selekcjonera jest bardzo ważna. Myślę tutaj w kontekście dołączenia do kadry Wilfredo Leona w 2019 roku. Powinno już budować się reprezentację z myślą z tyłu głowy, że aktualnie prawdopodobnie najlepszy siatkarz świata dołączy do tej grupy. Rozmawiając z Wilfredo on przyznał, że chciał przyjechać na zgrupowanie już w tym sezonie. Grać może za dwa lata, ale chciał już być z nowymi kolegami: integrować się i trenować. Podczas zgrupowania w tym sezonie Leon mógłby już być z tymi chłopakami i czuć się swobodnie, a w 2019 roku dołączyć do składu meczowego w pełni.
Ireneusz Mazur dodał, że w ewentualnym programie wyboru nowego szkoleniowca dużymi literami napisane jest nazwisko Leona, który do kadry dołączy po minięciu okresu karencji nałożonego przez FIVB. - Dołączenie Kubańczyka do kadry już w najbliższym sezonie wydaje się tak oczywiste, że mam nadzieję, iż tylko stwierdzamy fakty - wspomniał.
 
Dyskusja ze studia na temat Wilfredo Leona w załączonym materiale wideo.