Liverpool rozgromił rywali. Salah wyrównał osiągnięcie legendy

Liverpool wysoko ograł na wyjeździe Bournemouth 4:0 w ostatnim meczu 18. kolejki Premier League. Strzelanie otworzył Coutinho, a jedną z bramek zdobył Mohamed Salah, który dzięki temu może poszczycić się wielkim osiągnięciem.

"The Reds" musieli mieć w głowie mecz z zeszłego sezonu, kiedy prowadzili już 2:0 oraz 3:1 na 14 minut przed końcem spotkania, a ostatecznie przegrali 3:4. Tym razem takie błędy nie zostały popełnione, a do przerwy wynik był praktycznie przesądzony. Zaczęło się od ostrzeżenia, bo Coutinho trafił w słupek z rzutu wolnego, ale kilka minut później znalazł drogę do siatki. Później bramki zdobyli jeszcze Dejan Lovren oraz Mohamed Salah.

Dla Egipcjanina było to już 20-ste trafienie we wszystkich rozgrywkach (a 14-ste w lidze), co oznacza, że jest pierwszym piłkarzem z Premier League, który dokonał takiej sztuki. Jest też pierwszym graczem Liverpoolu od sezonu 1986/1987, który zdobył 20 bramek przed Świętami Bożego Narodzenia. Wtedy dokonał tego legendarny Ian Rush.

Po Liverpool nie był już tak skuteczny, ale dorzucił jednego gola - podanie Coutinho wykorzystał Roberto Firmino. Po tym zwycięstwie gracze Juergena Kloppa znajdują się na czwartym miejscu w tabeli. Bournemouth jest 16.

Bournemouth - Liverpool 0:4 (0:3)

Bramki: Coutinho 20, Lovren 26, Salah 44, Firmino 66.

Bournemouth: Begovic - Smith, Francis, Ake, Daniels (57 Cook) - Ibe, Cook, Surman, Pugh (46 Fraser) - King (31 Stanislas) - Defoe.

Liverpool: Mignolet - Gomez, Lovren, Klavan, Robertson - Oxlade-Chamberlain, Henderson, Wijnaldum - Salah (71 Lallana), Firmino (76 Solanke), Coutinho (87 Ings).

Żółte kartki: Ake - Lallana.