Zawodnik założył się o wynik walki. Czeka go... cios od najmocniej bijącego gwiazdora!

Sporty walki
Zawodnik założył się o wynik walki. Czeka go... cios od najmocniej bijącego gwiazdora!
fot. youtube.com

Gala UFC on Fox 26, z walką wieczoru Robbie Lawler - Rafael dos Anjos, przyniosła wiele ciekawych nokautów i raczej nie zawiodła kibiców. Ciekawie było też w mediach społecznościowych, gdzie zawodnicy, którzy nie uczestniczyli czynnie w tym wydarzeniu, na bieżąco komentowali jego przebieg. Jeden z nich pokusił się nawet o zakład - na swoje nieszczęście przegrał...

Wielu kibiców czekało nie tylko na elektryzującą walkę wieczoru, ale także bardzo ciekawe starcie w wadze półśredniej. Rozpędzony serią pięciu wygranych Santiago Ponzinibbio (26-3, 14 KO, 6 SUB) zmierzył się z efektownym zarówno w oktagonie, jak i poza nim Mike'iem Perrym (11-2, 11 KO). Widać więc, że jeden z nich ponad połowę zwycięstw odniósł przez nokaut, a drugi - wszystkie. Fajerwerki były więc gwarantowane.

Jeden z zawodników wagi ciężkiej UFC również był przekonany, że ta walka nie ma prawa zawieść fanów. Chase Sherman, który dla amerykańskiego giganta stoczył już pięć pojedynków - pokonując m.in. Damiana Grabowskiego, był bardzo aktywny podczas gali i regularnie publikował swoje przemyślenia na Twitterze. W pewnym momencie napisał nawet, że jest w stanie założyć się, iż starcie Ponzinibbio z Perrym zakończy się nokautem. A jeśli nie, to jest on w stanie założyć ręce za plecy i... przyjąć cios od Francisa N'Gannou.

N'Gannou przedstawiać raczej nie trzeba. Kameruńczyk z francuskim obywatelstwem przebojem wdarł się do czołówki wagi ciężkiej, wygrał sześć walk w UFC - wszystkie przed czasem. Ostatnio w rewelacyjny sposób posłał na deski Alistaira Overeema (43-16-1NC, 19 KO, 19 SUB), zapewniając sobie walkę o pas mistrzowski ze Stipce Miocicem (17-2, 13 KO, 1 SUB). "Predator" dysponuje też... najsilniejszym ciosem na świecie! Specjalnie przygotowane pomiary wykazały, że Francuz osiągnął 129161 jednostek. To więcej niż dotychczasowy rekord należący do legendarnego kickboksera Tyrone'a Sponga (114000).

Pech jednak chciał, że Ponzinibbio i Perry - mimo szczerych chęci - dotrwali do decyzji sędziowskiej! Tę na swoim koncie zapisał Argentyńczyk, ale to nie miało już większego znaczenia dla Shermana...

O zdrowie zawodnika wagi ciężkiej martwi się też czołowy średni Derek Brunson...

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze