AGO Gaming z drugim mistrzowskim tytułem w karierze

E-sport
AGO Gaming z drugim mistrzowskim tytułem w karierze
fot. HLTV.org

AGO Gaming pokonało Windigo w wielkim finale LOOT.BET Nations Elite Esports Cup. To drugi mistrzowski tytuł, który w swojej karierze zdobyły „Aniołki”.

Co ciekawe, zawody spod szyldu NEE Cup dla AGO Gaming nie rozpoczęły się najlepiej. Na drodze po przysłowiowe złote medale „Aniołki” najpierw musiały uznać bowiem wyższość SuperJymy. Dopiero później rozpoczęły rajd po ostateczne zwycięstwo, wygrywając kolejno z: Teamem Kinguin, LPSP, GODSENT oraz w samym finale z Windigo.

 

Mecz zwieńczający rozgrywki należał jednak do wycieńczających - głównie z uwagi na system BO5, który w nim obowiązywał. Co prawda, spółka Dominika ‘GruBego’ Świderskiego od początku dominowała swoich rywali, zwyciężając Cobblestone i Inferno, ale potknięcie na Train zmusiło zespoły do rozegrania czwartej mapy. Na tej już bez większych problemów Polacy przypieczętowali swoją wyższość.

 

AGO Gaming 3:1 Windigo
Cobblestone 16:11; Inferno 16:7; Train 9:16; Overpass 16:8

 

Za triumf klub, w który zainwestował Bogusław Leśnodorski, nagrodzony został kwotą $7,600. To drugi zwycięski turniej AGO Gaming w historii. Jak na razie „Aniołki” po mistrzowskie tytuły sięgały jednak tylko w rozgrywkach internetowych.

 

Klasyfikacja końcowa LOOT.BET Nations Elite Esports Cup:


1. miejsce - AGO Gaming - $7,600
2. miejsce - Windigo - $3,500
3-4. miejsca - GODSENT, LPSP - $2,360
5-6. miejsca - Team LDLC, Team Kinguin - $1,500
7-8. miejsca - AlienTech, SuperJymy - $1,200

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie