Dimitrow bałkańskim sportowcem roku

Grigor Dimitrow został wybrany sportowcem roku na Bałkanach. Bułgarski tenisista, który wygrał w tym roku kończący sezon turniej masters - ATP Finals, wyprzedził w głosowaniu liderkę rankingu WTA Rumunkę Simonę Halep.

Dimitrow, poza wspomnianym triumfem w mastersie, zwyciężył też w trzech innych imprezach ATP. Dotarł też do półfinału wielkoszlemowego French Open. Obecnie jest trzecią rakietą świata.

Poprzednio uhonorowano w ten sposób sportowca z Bułgarii w 2010 roku. Nagrodzono wówczas zapaśniczkę Stankę Złatewą.

Podium tegorocznej edycji uzupełnił urodzony w Azerbejdżanie, ale reprezentujący Turcję sprinter Ramil Guliyev, który w sierpniu sensacyjnie został w Londynie mistrzem świata w biegu na 200 m.

W głosowaniu wzięło udział 10 krajowych agencji państw bałkańskich.