Griezmann oskarżony o rasizm!

Piłka nożna
Griezmann oskarżony o rasizm!
fot. PAP

Niewinne przebranie największej gwiazdy Atletico Madryt spowodowało lawinę negatywnych komentarzu na portalu społecznościowym. W związku z tym, że Antoine'owi Griezmannowi zarzucono rasizm, szybko zdecydował się na sprostowanie i przeprosiny.

Griezmann wstawił ostatnio zdjęcie, na którym przebrany jest za zawodnika zespołu Harlem Globetrotter. Samo przebranie nie budzi takich kontrowersji, jak fakt, iż dodatkowo wymalował się czarną farbą. Piłkarz wybierał się na imprezę, której motywem przewodnim były lata 80-te.

 

 

Zdjęcie gwiazdy Atletico wywołało ogromne kontrowersje. Jego fani na Twitterze byli zniesmaczeni, oskarżono go nawet o rasizm. - Uspokójcie się przyjaciele, jestem fanem Harlem Globetrotter i tych pięknych czasów. To pewnego rodzaju hołd - tłumaczył 26-latek.

 

W związku z falą hejtu, Francuz postanowił przeprosić. - To dosyć niezręczna sytuacja. Jeżeli kogoś uraziłem, to bardzo przepraszam - napisał.

 

 

Za Griezmannem wstawiło się kilku innych piłkarzy m.in. Stan Collymore, który stwierdził, że zachowanie 26-latka nie ma nic wspólnego z rasizmem.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.