Van Gaal: Czekam na ofertę z Anglii, aby utrzeć nosa Manchesterowi United

Piłka nożna
Van Gaal: Czekam na ofertę z Anglii, aby utrzeć nosa Manchesterowi United
fot. PAP

Lata mijają, ale najwidoczniej Louis Van Gaal wciąż nie może pogodzić się ze sposobu w jaki rozstano się z nim w Manchesterze United. Doświadczony holenderski szkoleniowiec podkreśla, że prawdopodobnie nie wróci już do piłki nożnej w wydaniu klubowym, chyba że dostanie ciekawą propozycję z wielkiego klubu Premier League, tak aby móc utrzeć nosa swoim byłym pracodawcom.

Van Gaal pracował na Old Trafford przez dwa lata, ale został zwolniony latem 2016 roku, mimo że chwilę wcześniej wygrał z ManU rozgrywki Pucharu Anglii. Od tamtej pory 66-latek nie objął sterów w żadnym innym klubie, a w wywiadzie dla The Mirror stwierdził, że najprawdopodobniej nie wróci już do futbolu w wydaniu klubowym.

- Zrobię jednak jeden wyjątek. Jeżeli zgłosi się do mnie jakiś wielki klub z Anglii, wówczas nie odmówię, ponieważ będę miał szansę utrzeć nosa Manchesterowi United i pokonać ich – przyznaje bez ogródek Holender.

Van Gaal wielokrotnie powtarzał, że czuje się niezadowolony ze sposobu w jaki włodarze Czerwonych Diabłów zrezygnowali z jego usług, a także mówili głośno o jego następcy Jose Mourinho, kiedy ten jeszcze pracował w United.

Portugalczyk był asystentem Van Gaala w Barcelonie w latach 1997-2000. Holenderski trener zaznaczył jednak, że nie ma pretensji do swojego kolegi po fachu za to, że został zmuszony odejść z Old Trafford. - Nie mam nic do Jose. To Ed Woodward (wiceprezes ds. wykonawczych w ManU przyp. red.) powinien do mnie przyjść i ze mną porozmawiać. Wówczas moglibyśmy wyjaśnić sobie kilka spraw – stwierdził Van Gaal.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze