Siatkówka

Jastrzębski Węgiel - Spacer's Toulouse VB....

Po kilku latach występów w Lidze Mistrzów, nadszedł dla Asseco Resovii Rzeszów czas rywalizacji w Pucharze CEV. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych Andrzeja Kowala jest zespół Perungan Pojat Rovaniemi. Po raz pierwszy drużyny zmierzyły się 7 grudnia w "mieście Świętego Mikołaja". Rzeszowianie przystąpili do tego spotkania w mocno okrojonym składzie, ale mimo to wygrali zdecydowanie 3:0. Najlepszymi zawodnikami meczu byli bezsprzecznie Aleksander Śliwka i Jakub Jarosz.

Rewanżowe starcie zostanie rozegrane we wtorek w Rzeszowie. - Zwycięstwo 3:0 w pierwszym spotkaniu nie może uśpić naszej czujności. Przed nami bardzo ważny mecz. Nawet przez moment nie możemy zlekceważyć przeciwników, bo każde zawahanie może się obrócić przeciwko nam. Musimy od pierwszej piłki utrzymywać koncentrację. Tylko to da nam zwcięstwo. Liczymy na wygraną i awans do kolejnej rundy Pucharu CEV - powiedział Mateusz Masłowski, libero Asseco Resovii.

Transmisja meczu Asseco Resovia - Perungan Pojat Rovaniemi we wtorek od godz. 20:25 w Polsacie Sport. Komentują: Marcin Lepa i Wojciech Drzyzga.