Ustiugow i Lasickiene sportowcami roku w Rosji

Inne
Ustiugow i Lasickiene sportowcami roku w Rosji
fot. PAP/DPA

Biegacz narciarski Siergiej Ustiugow i lekkoatletka Maria Lasickiene zostali uznani przez rosyjskie ministerstwo sportu najlepszymi zawodnikami w 2017 roku. Oboje zajęli pierwsze lokaty w kategorii "Duma Rosji" i otrzymali premie po 500 tysięcy rubli (30 tys. zł).

Ustiugow jest pierwszym zawodnikiem w historii, który wygrał pięć etapów w jednej edycji cyklu Tour de Ski. W lutym wywalczył dwa złote medale mistrzostw świata w Lahti.

Lasickiene (panieńskie nazwisko Kuczina) zdobyła w Londynie tytuł mistrzyni globu w skoku wzwyż startując pod neutralną flagą. Triumfowała także w Diamentowej Lidze oraz w Memoriale Kamili Skolimowskiej na PGE Narodowym w Warszawie.

17 marca poślubiła rosyjskiego komentatora sportowego litewskiego pochodzenia Vladasa Lasickasa i ogłosiła, że od sezonu letniego będzie startować pod nazwiskiem Lasickiene. Mimo że rosyjskie prawo nie zezwala na nadawanie takich nazwisk w formie litewskiej, dzięki ambasadorowi Litwy w Moskwie lekkoatletce udało się zmienić nazwisko.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie