Liga Mistrzów FIBA: Ósma porażka Rosy Radom

Koszykarze Rosy Radom przegrali we własnej hali z Movistar Estudiantes Madryt 77:84 (25:23, 26:26, 12:23, 14:12) w meczu 9. kolejki Ligi Mistrzów FIBA. Była to ósma porażka zespołu trenera Wojciecha Kamińskiego w grupie C.

Koszykarze Rosy walczyli z zespołem ligi ACB, jednej z najsilniejszych w Europie, jak równy z równym, podobnie jak w pierwszym spotkaniu w Madrycie. Grali skutecznie, mieli szanse na zwycięstwo, bo na trzy minuty przed końcem remisowali 77:77. W końcówce popełnili jednak więcej błędów od rywali, którzy zachowali spokój i skuteczność w rzutach z dystansu.

To był pojedynek na rzuty z dystansu, w których minimalnie lepsi byli przyjezdni. Trafili 13 z 30 rzutów zza linii 6,75 m (43 procent), a radomianie 10 z 25 (40 proc.).

Radomianie znakomicie rozpoczęli i prowadzili 9:2 oraz 16:8. W połowie kwarty był już jednak remis 16:16. Gospodarze nie stracili animuszu i do przerwy toczyli wyrównaną walkę. W 15. minucie prowadzili 38:32 po rzucie za trzy punkty Kamila Piechowicza. Po 20 minutach było 51:49 dla zespołu trenera Kamińskiego.

Słaba w wykonaniu Rosy w defensywie trzecia kwarta, w której nie mogli zatrzymać reprezentującego Izrael Sylvena Landesberga, sprawiła, że tę partię przegrali aż 12:23. Przed ostatnią kwartą goście wygrywali 72:63.

Radomianie szybko odrobili straty i w 33. minucie przegrywali tylko 71:74. Po dwóch z rzędu kontratakach zainicjowanych przez Kevina Puntera Rosa prowadziła na cztery i pół minuty przed końcem 75:74. Aleksandar Cvetkovic trafił za trzy punkty i zawodnicy Estudiantes odzyskali przewagę (77:75). W 37. minucie był remis 77:77. Potem koszykarze z Mazowsza nie trafili kilka razy z dystansu, a rywale nie stracili skuteczności. Sukces Movistaru przypieczętował rzutem z 9 metrów Landesberg na 30 sekund przed końcem (84:77).

W zespole z Radomia wyróżnili się Punter - 18 pkt, trzy asysty, dwie zbiórki i dwa przechwyty i tylko jedna strata oraz Michał Sokołowski, który miał 10 zbiórek i osiem pkt oraz dwie asysty, przechwyt i stratę.

W 10. kolejce już w nowym roku Rosa zagra w Wenecji z Umanę Reyer.

Rosa Radom - Movistar Estudiantes Madryt 77:84 (25:23, 26:26, 12:23, 14:12)

Punkty:

Rosa Radom: Kevin Punter 18, Patrik Auda 15, Ryan Harrow 14, Michał Sokołowski 8, Daniel Szymkiewicz 6, Igor Zajcew 8, Marcin Piechowicz 3, Filip Zegzuła 3, Szymon Szymański 2, Maciej Bojanowski 0;

Movistar Estudiantes: Sylven Landesberg 26, Alec Brown 18, Goran Suton 12, Edgar Vicedo 7, Aleksandar Cvetkovic 6, Nik Caner-Medley 5, Ludwig Hakanson 4, Omar Cook 3, Victor Arteaga 3, Dario Brizuela 0, Dago Pena 0;