MŚ 2018: Kapitan Peru po skróceniu dyskwalifikacji może zagrać w Rosji

Piłka nożna
MŚ 2018: Kapitan Peru po skróceniu dyskwalifikacji może zagrać w Rosji
fot. PAP

Dyskwalifikacja kapitana reprezentacji Peru Paolo Guerrero została skrócona z roku na sześć miesięcy - poinformowała Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA). Dzięki temu będzie mógł on wystąpić w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Rosji.

"Komisja Odwoławcza FIFA, po wzięciu pod uwagę okoliczności sprawy i stopnia winy zawodnika, uznała, że sześciomiesięczne zawieszenie będzie odpowiednią karą" - napisano w komunikacie światowej federacji.

 

Jak przypomniano, okres naliczania dyskwalifikacji rozpoczął się 3 listopada. Oznacza to, że 33-letniego zawodnik Flamengo Rio de Janeiro będzie mógł zagrać w mundialu, który rozpocznie się 14 czerwca.

 

Na początku listopada Guerrero został tymczasowo zawieszony na 30 dni, ale nie podano wtedy, jaką zakazaną substancję wykryto u niego. 8 grudnia, gdy poinformowano o rocznym zawieszeniu, poinformowano, że test antydopingowy wykazał w jego organizmie obecność kokainy. Badanie zrobiono 5 października po meczu z Argentyną w eliminacjach MŚ 2018.

 

Guerrero, były napastnik m.in. Bayernu Monachium i HSV Hamburg, miał duży udział w zapewnieniu Peruwiańczykom piątego miejsca w strefie Ameryki Południowej, dającego prawo gry w barażu o awans do mundialu. Zdobył w kwalifikacjach pięć bramek. W dwumeczu z Nową Zelandią, którego stawką było miejsce w turnieju finałowym w Rosji, już nie wystąpił z powodu tymczasowego zawieszenia.

 

Po raz ostatni reprezentacja Peru grała w mistrzostwach świata w 1982 roku. Wtedy m.in. uległa w fazie grupowej Polsce 1:5. W przyszłorocznej edycji zmierzy się w grupie C z Francją, Australią i Danią.

KJ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze