Zlatan strzelił, ale Manchester United odpadł z drugoligowcem! Boruc mógł zatrzymać Chelsea

Po raz ostatni Zlatan Ibrahimović trafił do siatki w kwietniu, a po strasznej kontuzji, która mogła nawet przedwcześnie zakończyć jego karierę wrócił i znowu zachwyca kibiców. 35-latek założył opaskę kapitańską i trafił do siatki w starciu z drugoligowym Bristol City, jednak jego zespół sensacyjnie pożegnał się z Carabao Cup. Dobry mecz na Stamford Bridge rozegrało Bournemouth z Arturem Borucem w bramce, jednak po golu Alvaro Moraty z doliczonego czasu gry ostatecznie przegrało.

Kilka miesięcy przerwy, wiele wątpliwości i wreszcie nowy kontrakt oraz nadzieje. Zlatan Ibrahimović wrócił do składu Manchesteru United i wybiegł w pierwszym składzie na boisku drugoligowego Bristol City. Niżej notowani rywale nieoczekiwanie sprawiły Czerwonym Diabłom wiele problemów, a wynik cudownym strzałem w okienko otworzył obrońca Joe Bryan. Zlatan wyrównał kilka minut później płaskim strzałem z rzutu wolnego, jednak końcówka należała do kopciuszka.

Bristol City sprawiło wielką sensację, bowiem w ostatnich sekundach meczu wyszarpało awans wiceliderowi Premier League. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry do siatki trafił Korey Smith. To z pewnością wielki cios, bowiem United triumfowali w tych rozgrywkach przed rokiem, ogrywając w finale Southampton 3:2. Wówczas Ibrahimovic trafiał do siatki dwukrotnie.

Artur Boruc miał szansę zagrać z Chelsea na Stamford Bridge, a jego Bournemouth dość nieoczekiwanie prowadziło grę na boisku mistrza Anglii. To jednak The Blues przez lwią część meczu byli na prowadzeniu po kombinacyjnej akcji i finiszu Williana. Odpowiedzieć udało się dopiero w 90. minucie, a wyrównał Dan Gosling. Gdy wszyscy szykowali się na dogrywkę, gospodarze nie złożyli broni, a po dwójkowej akcji Edena Hazarda i Alvaro Moraty do siatki trafił Hiszpan. Były zawodnik Realu nieznacznie uprzedził Boruca i posłał mu piłkę na wagę awansu między nogami.

W półfinałach Carabao Cup zagrają Manchester City, Chelsea, Arsenal i niespodziewanie Bristol City.

Bristol City - Manchester United 2:1 (0:0)
Bramki: Bryan 51', Smith 90+2' - Ibrahimovic 58'

Chelsea FC - Bournemouth 2:1 (1:0)
Bramki: Willian 13', Morata 90+1' - Gosling 90'