Liga Mistrzyń: Grot Budowlani Łódź - Dinamo Moskwa. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Liga Mistrzyń: Grot Budowlani Łódź - Dinamo Moskwa. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W siatkarskiej Lidze Mistrzyń, tuż przed przerwą świąteczną, czekają nas prawdziwe emocje. Zawodniczki Grot Budowlanych podejmą we własnej hali Dinamo Moskwa. To pierwsze starcie łodzianek w fazie grupowej. Transmisja w Polsacie Sport.

Klub z Moskwy to jeden z najbardziej utytułowanych rosyjskich klubów siatkarskich. Przez ponad 70 lat istnienia, Dinamo 18-krotnie było najlepszą drużyną Federacji (wcześniej ZSRR). Do sukcesów można zaliczyć także dziesięć Pucharów Europy, trzy Puchary Rosji oraz Superpuchar Rosji wygrany w tym sezonie.

Siatkarki ze stolicy zajmują w tabeli drugie miejsce, jednak mają tyle samo punktów, co prowadzący w tabeli Dinamo Kazań.

W grupie D Ligi Mistrzyń, do której obok Grot Budowlanych Łódź i Dinamo Moskwa trafiły dwa tureckie zespoły, rozegrano już pierwsze spotkanie. W bratobójczym boju lepsze okazały się zwyciężczynie poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń, drużyna VakifBank Stambuł, która pokonała Galatasaray Stambuł 3:1.

Podopieczne Błażeja Krzyształowicza podchodzą do tego spotkania po gładkim zwycięstwie w lidze z Pałacem Bydgoszcz 3:0. W tabeli łodzianki zajmują aktualnie 4. miejsce.

– Przekornie mówiąc może nam się lepiej grać w tym meczu, bo nie wyjdziemy w roli faworyta. One pewnie przyjadą tu po pewne 3:0, a my sprawimy, żeby było w drugą stronę. Musimy do nich podejść sprytem i sposobem, taktycznie dobrze się przygotować i myślę, że możemy powalczyć nawet z takim zespołem - powiedziała przed meczem przyjmująca Budowlanych Łódź, Martyna Grajber.

 

Transmisja meczu Grot Budowlani Łódź - Dinamo Moskwa od godziny 19:55 w Polsacie Sport.

no, budowlanilodz.pl, siatka.org, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze