Liga Mistrzyń: Nieudany powrót do elity. Porażka Grot Budowlanych

Siatkówka

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź przegrały w swoim pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń z Dynamem Moskwa 0:3 (18:25, 20:25, 23:25). Łodzianki wróciły do elity po siedmiu latach.

Już przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, że to przyjezdne będą faworytem. Wicemistrzynie Polski radziły sobie jednak nadzwyczaj dobrze.

Mimo słabego początku łodzianki włączyły się do walki w środkowej fazie pierwszego seta. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza nie zdołały jednak złapać kontaktu z rywalkami i przegrały dość wysoko 18:25.

Zupełnie inna była druga odsłona spotkania. Aż do stanu 20:20 utrzymywała się walka punkt za punkt. Końcówkę zdominowały Rosjanki  kilkukrotnie skutecznie atakujac i blokując. Pozwoliło im to cieszyć się ze zwycięstwa w drugiej partii.

Niekorzystny wynik nie podciął gospodyniom skrzydeł. Walczyły dzielnie, lecz Natalja Gonczarowa i jej koleżanki okazały się zbyt silnym rywalem. Trener Budowlanych próbował zmian co i raz wprowadzając na boisko Julię Twardowską w miejsce Martyny Grajber, lecz i to nie przyniosło zamierzonych efektów.

O zwycięstwo w grupie D będzie bardzo ciężko. Polski zespół czekają jeszcze starcia z Galatasaray Stambuł i VakifBankiem Stambuł. To bardzo silne tureckie drużyny, które regularnie osiągają sukcesy w rozgrywkach na szczeblu Europy.

Grot Budowlani Łódź - Dynamo Moskwa 0:3 (18:25, 20:25, 23:25)

 

Grot Budowlani: Pavla Vincourova, Hana Cutura, Gabriela Polańska, Agnieszka Kąkolewska, Kaja Grobelna, Martyna Grajber – Agata Witkowska (libero) oraz Ewelina Polak, Julia Twardowska.

Dynamo: Wiera Wietrowa, Natalia Gonczarowa, Jana Szczerban, Daria Stoliarowa, Irina Fietisowa, Jekatierina Lubuszkina - Darja Talyszewa (libero).

 

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie