Paragwajski piłkarz oskarżony o molestowanie nieletnich

Piłka nożna
Paragwajski piłkarz oskarżony o molestowanie nieletnich
fot. PAP

Paragwajski piłkarz pochodzenia argentyńskiego Jonathan Fabbro, były zawodnik m.in. zespołów Boca Juniors i River Plate Buenos Aires został aresztowany w Meksyku na podstawie listu gończego wydanego przez Interpol i jest podejrzany o molestowanie nieletnich.

List gończy za 35-letniem Fabbro, ofensywnym pomocnikiem, który w reprezentacji Paragwaju rozegrał 13 spotkań (strzelił cztery gole) został wydany na polecenie prokuratur w Argentynie i Paragwaju, gdzie miał się dopuścić czynów lubieżnych z dwoma dziewczynkami - liczącymi pięć i dziewięć lat.

Podejrzany został zatrzymany w hotelu w meksykańskiej miejscowości Cholula.

Pierwszy list gończy za piłkarzem wydał 4 grudnia 2017 roku argentyński sędzia okręgowy, prowadzący postępowanie w sprawie molestowania 9-letniej dziewczynki, do którego miało dojść w 2015 roku. Według nieoficjalnych informacji, których jednak nie potwierdza prawnik rodziny Gaston Marano, poszkodowana miała być jego chrześniaczką.

Kilka dni później 15 grudnia prokurator w Paragwaju Carla Rojas oskarżyła Fabbro o molestowanie seksualne innej, tym razem pięcioletniej dziewczynki. Dziecko miało być powiązane rodzinnie z kolegą klubowym sprawcy z meksykańskiego zespołu Lobos BUAP w mieście Puebla, w którym ostatnio występował.

Po ujawnieniu sprawy, władze klubu natychmiast zawiesiły bezterminowo Fabbro, sam podejrzany zaczął się ukrywać. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze