25 lat sportowych wrażeń z Polsatem!

Inne

2017 rok jest rokiem szczególnym również dla Telewizji Polsat, która w grudniu obchodziła 25-lecie istnienia. Z tego względu, podczas gali mającej na celu uhonorowanie tej rocznicy, pojawiło się wiele gwiazd polskiego sportu.

W trakcie ćwierćwiecza, na antenach Polsatu transmitowanych było wiele wydarzeń będących kamieniami milowymi w historii polskiego sportu. Jednym z nich był z pewnością pojedynek Andrzeja Gołoty z Timem Witherspoonem, który odbył się 2 października 1998 roku i okazał się wielkim sukcesem komercyjnym. Walkę obejrzało około 12,5 mln widzów.

Później uwagę telewidzów przykuwały takie wydarzenia jak mundial w Korei Południowej i Japonii (2002), pierwsza w historii gala KSW (2004) czy mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii (2008). W tym okresie kibice szczególnie świętowali złoty medal siatkarek na mistrzostwach Europy (2003), wywalczenie przez Liverpool F.C. Jerzego Dudka trofeum Ligi Mistrzów (2005), srebrny medal szczypiornistów na mistrzostwach świata (2007) a także przeżywali brak powołań dla Dudka, Tomasza Kłosa oraz Tomasza Frankowskiego na mundial w Niemczech (2006).

Jeśli chodzi o ostatnie lata, to emocji dostarczało nam wywalczenie przez polskich siatkarzy złotego medalu podczas mistrzostw Europy (2009) a także tytułu mistrzów świata (2014), pierwsza gala Polsat Boxing Night (2009), awans Agnieszki Radwańskiej do finału Wimbledonu (2012), triumf Michała Kwiatkowskiego w kolarskich mistrzostwach świata (2014). Najnowsza historia to z pewnością wygrana z reprezentacją Niemiec (2:0) w trakcie eliminacji do Euro we Francji (2016), a następnie przeżywanie emocji związanych z awansem Biało-Czerwonych do ćwierćfinału imprezy. W tym roku świętowaliśmy natomiast awans reprezentacji Adama Nawałki na mundial w Rosji oraz wywalczenie przez Łukasza Kubota oraz Marcelo Melo tytułu deblowych mistrzów Wimbledonu.

Galę 25-lecia Polsatu swoją obecnością uświetnili m.in.: Artur Siódmiak, Paweł Zagumny, Andrzej Gołota, Tomasz Hajto, Małgorzata Glinka, Piotr Gacek, Tomasz Adamek, Agnieszka Radwańśka, Stephane Antiga, Adam Nawałka oraz Zbigniew Boniek.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie