Zenit Kazań znów wygrał, ale ogląda plecy Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze Zenita Kazań pokonali Berlin Recycling Volleys 3:1 w spotkaniu 2. kolejki grupy D Ligi Mistrzów CEV. We wcześniejszym meczu tej grupy Jastrzębski Węgiel wygrał 3:0 z francuskim Spacer's Toulouse VB.

Zenit Kazań przystąpił do tego spotkania w glorii triumfatora Klubowych Mistrzostw Świata. Podopieczni Władimira Alekno zaledwie kilka dni wcześniej w finale tej imprezy ograli w Tauron Arenie Kraków Cucine Lube Civitanova 3:0, zresztą całą rozegraną w Polsce imprezę przeszli bez straty seta. Mistrzowską formę potwierdzili w konfrontacji 2. kolejki Ligi Mistrzów z Berlin Recycling Volleys.

Drużyna z Kazania już od początku spotkania zaczęła budować przewagę (8:5, 11:7). W środkowej części seta goście złapali nawet kontakt z rywalami (13:12), jednak już na drugą przerwę siatkarze Zenita schodzili z trzema oczkami zaliczki (16:13).  W końcówce nie było większych emocji, a kontra Zenita, którą skutecznie skończył Wilfredo Leon, ustaliła wynik seta (25:20).

W drugiej odsłonie siatkarze BRV uzyskali nawet przewagę w środkowej części (11:13), jednak gospodarze szybko opanowali sytuację i w końcówce uzyskali bezpieczną przewagę (22:18). Skuteczny blok i błąd rywali w kolejnej akcji przyniósł ekipie z Kazania decydujące punkty (25:19).

Najwięcej emocji przyniósł set numer trzy. Rozpoczął się on od przewagi gości (1:3, 4:6), później gra się wyrównała, a w końcówce berlińczycy znów wygrali kilka ważnych akcji: zablokowali Artioma Wolwicza, skutecznym atakiem popisał się Steven Marshall i wywalczyli piłkę setową (22:24). Gospodarze doprowadzili do rywalizacji na przewagi, w której jednak to siatkarze BRV niespodziewanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:27).

Podrażnieni gospodarze czwartą partię rozpoczęli od wyraźnej przewagi (8:4), jednak siatkarze z Berlina nie składali broni i w końcówce odrobili straty (21:21). W końcówce moc pokazał jednak Maksym Michajłow, który dwoma asami serwisowymi zakończył to spotkanie (25:22). W ekipie z Kazania najlepiej punktowali Michajłow (22) oraz Leon (20), u pokonanych Marshall i Paul Carroll (po 13).

W pierwszej kolejce ekipa z Berlina przegrała w meczu wyjazdowym 0:3 z Jastrzębskim Węglem. Siatkarze Zenita pokonali natomiast Spacer's Toulouse VB 3:1. W drugiej jastrzębianie ograli wicemistrzów Francji 3:0 i rok 2017 zakończą na pozycji lidera grupy D. W kolejnej serii gier ekipa Jastrzębskiego Węgla pojedzie do Kazania.

Zenit Kazań – Berlin Recycling Volleys 3:1 (25:20, 25:19, 25:27, 25:22)