Biathlonistka sportowcem roku w Czechach

Gabriela Koukalova została wybrana sportowcem roku w Czechach w plebiscycie, w którym głosowali tamtejsi dziennikarze. Zdobywczyni trzech medali lutowych mistrzostw świata jest pierwszym w historii przedstawicielem biathlonu, który został w ten sposób uhonorowany.

Koukalova na początku roku w Hochfilzen wywalczyła złoto MŚ w sprincie na 7,5 km, srebro w biegu indywidualnym na 15 km i brąz w biegu na dochodzenie na 10 km. Poza tym w poprzednim sezonie wygrała klasyfikację Pucharu Świata w sprincie oraz w biegu ze startu wspólnego.

Podium w głosowaniu czeskich dziennikarzy sportowych w całości zajęły kobiety. Druga była mistrzyni świata z Londynu w rzucie oszczepem Barbora Spotakova, a trzecia półfinalistka tegorocznego French Open Karolina Pliskova. Tenisistka ta latem przez siedem tygodni była liderką rankingu WTA.