KSW 41: Koike Erbst wydał oświadczenie po stracie pasa

Sporty walki

Kleber Koike Erbst (22-4-1, 2 KO, 18 SUB) nie zmieścił się w limicie wagi piórkowej przed galą KSW 41, przez co stracił pas mistrzowski bez wchodzenia do klatki. - Chcę przeprosić właścicieli KSW, Artura Sowińskiego oraz wszystkich fanów MMA za mój błąd - napisał w oświadczeniu.

Na gali KSW 41 w Katowicach mieliśmy zobaczyć dwie walki mistrzowskie, ale w piątek Kleber Koike Erbst nie był w stanie zmieścić się w limicie wagi piórkowej. Japończyk miał wnieść na wagę 65,8 kilograma, podczas gdy osiągnął 67,2 kg. Pojedynek pozostał na karcie walk, jednak pas może wywalczyć tylko Artur Sowiński. W razie wygranej byłego już mistrza, pozostanie on wakujący. Dodatkowo stracił on 40 % ze swojej wypłaty.

 

Kilka godzin po niezrobieniu wagi Koike Erbst opublikował specjalnie przygotowane oświadczenie.

 

- Pierwszy raz w karierze nie zrobiłem wagi. Nigdy mi się to nie przytrafiło. To ciężka pigułka do przełknięcia, ale wierzę, że ze wszystkiego, co przydarza się w życiu, można wyciągnąć lekcję i naukę, by stać się lepszym. Chcę przeprosić właścicieli KSW, Artura Sowińskiego oraz wszystkich fanów MMA za mój błąd. Dziękuję mojemu klubowi, fanom, rodzinie i sponsorom za wsparcie w ciężkim dla mnie dniu. Walka się odbędzie. Ja i Artur z pewnością damy show dla fanów w Polsce i na całym świecie.W sobotę spodziewajcie się wojny! Obiecuję Wam, że wkrótce zabiorę do Japonii mój pas KSW - napisał.

 

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze