Urlep pojawi się w piątek późnym wieczorem w Zielonej Górze. W sobotni poranek spotka się z koszykarzami na swoim pierwszym treningu.

 

- W zaistniałej sytuacji potrzebowaliśmy radykalnego rozwiązania. Szukaliśmy odpowiedniego trenera dla tej drużyny. Andrej Urlep to doświadczony szkoleniowiec, który znany jest z wysokiej etyki pracy. Zna także doskonale polską ligę. To odpowiedni człowiek na nowy start. Uważam, że przy wsparciu kibiców, drużyna razem z nim jest w stanie przejść ten trudny okres, w którym się obecnie znajdujemy - tłumaczył Janusz Jasiński, przewodniczący Rady Nadzorczej Grono SSA oraz właściciel klubu.

 

- Andrej Urlep to trener, który odnosił wielkie sukcesy w Polsce. Pionier ciężkiej pracy na naszym krajowym podwórku a także człowiek, który potrafi trzymać dyscyplinę w zespole - powiedział Łukasz Koszarek, kapitan zespołu.

 

Urlep ma 60 lat. Jest pięciokrotnym zdobywcą mistrzostwa Polski. Dwa razy kończył rozgrywki PLK ze srebrnym, raz z brązowym medalem na szyi. Ostatnie trzy sezony spędził na Litwie, gdzie był szkoleniowcem Alytasu Dżukija.