Zaskakujący transfer! Rozgrywający z USA wzmocni ekipę Trefla Gdańsk

Siatkówka
Zaskakujący transfer! Rozgrywający z USA wzmocni ekipę Trefla Gdańsk
fot. Trefl Gdańsk

Trefl Gdańsk w przygotowaniach do sobotniego starcia z mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, będzie miał nietypowe wsparcie. Kontrakt z drużyną podpisał bowiem nowy, wyjątkowy rozgrywający – Mateusz Cicheński. Jego transfer został ogłoszony w piątkowe popołudnie podczas specjalnej konferencji prasowej, na której obecni byli także prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski, trener Andrea Anastasi oraz środkowy Daniel McDonnell.

Pozyskanie nowego gracza to efekt akcji crowdfundingowej „doLEWamy do pełna”, w ramach której mieszkający na co dzień w USA poznaniak wybrał 24-godzinny kontrakt z klubem.

 

- Okienko transferowe kończy się w PlusLidze z końcem pierwszej rundy fazy zasadniczej, czyli za kilka dni. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że chwilę przed jego zamknięciem udało nam się pozyskać nowego rozgrywającego. Tym bardziej, że jesteśmy tuż przed starciem z mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle – powiedział prezes Dariusz Gadomski. – Długo obserwowaliśmy Mateusza, rozmawiałem też z innymi szkoleniowcami na jego temat. Jest to bardzo dobry zawodnik, cieszę się, że dołącza on do naszej drużyny – dodał Andrea Anastasi. Mateusz na co dzień mieszka w Seattle, więc głos zabrał także jedyny amerykański „gdański lew”, Daniel McDonnell. – Bardzo się cieszę, że będę miał w drużynie kolegę ze Stanów. Wcześniej słyszałem już o Mateuszu także z rozgrywek ligi amerykańskiej – powiedział środkowy.

 

Po podpisaniu kontraktów oraz przekazaniu koszulki, ponownie głos zabrał prezes Gadomski. – Z humorem zaczęliśmy dzisiejszą konferencję, ale oczywiście Mateusz to wyjątkowy kibic, na najbliższy dzień nasz gracz, który wybrał 24-godzinny kontrakt z klubem w ramach nagrody w akcji „doLEWamy do pełna”. Chciałbym przy tej okazji podziękować wszystkim, którzy dołączyli do tego projektu, okazali nam ogromne wsparcie. Mateusz jutro będzie uczestniczył w przedmeczowym rozruchu z drużyną oraz lunchu w Hotelu Haffner, później będzie także ze specjalnego miejsca – tuż przy statystyku – obserwował mecz. Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim „doLEWającym do pełna” – powiedział prezes Gadomski.

 

 

- Na co dzień mieszkam w Seattle, wcześniej, gdy mieszkałem jeszcze w Poznaniu, organizowałem rozgrywki amatorskie, więc siatkówka jest mi bardzo bliska. Nie ukrywam, że śledzę też losy Piotrka Nowakowskiego, więc razem z jego transferem ja swoją sympatię przeniosłem do Gdańska. 24-godzinny kontrakt jest dla mnie wspaniałym przeżyciem, trochę jestem stremowany, ale jestem przekonany, że będzie to świetna przygoda – powiedział Mateusz Cicheński. Nowy rozgrywający jako numer na koszulce wybrał „podwójnego Pita”, czyli jedenastkę.

 

***

 

Akcja „doLEWamy do pełna” prowadzona była od połowy września do 4 października po wycofaniu się z dalszego wspierania Trefla Gdańsk dotychczasowego sponsora tytularnego klubu. W niespełna trzy tygodnie kibice żółto-czarnych zebrali ponad 280 tys. zł, co jest czwartym wynikiem w historii wszystkich klubów, które realizowały projekty na platformie fans4club.com. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu fanów Trefl Gdańsk mógł rozpocząć nowy sezon PlusLigi, a także przystąpić do niego w niezmienionym składzie – m.in. z Mateuszem Miką, Arturem Szalpukiem, Piotrem Nowakowskim i TJ-em Sandersem w swoich szeregach.

 

Do „doLEWamy do pełna” dołączyło łącznie 1 450 kibiców, w tym blisko 1 200 w kilku pierwszych dniach akcji, realizując w niespełna półtora tygodnia pierwszy cel projektu, którym było zebranie 150 000 zł. Przez cały okres trwania akcji „gdańskie lwy” wspierali fani z całego świata, a konkretnie 23 krajów, w tym Japonii, Stanów Zjednoczonych, czy Tajlandii. W sumie wszyscy kibice wybrali 2 278 nagród, a najpopularniejszą z nich były bilety dla dzieci z Domów Dziecka i trójmiejskich szkół. Najczęściej zamawianym gadżetem okazały się natomiast okolicznościowe kubki, które trafią do 360 osób. Wśród nagród znalazły się też nietypowe propozycje, jak kolacja z trenerem Anastasim, lunch z Piotrem Nowakowskim, czy właśnie 24-godzinny kontrakt z klubem, który będzie realizowany przy okazji starcia z ZAKSĄ.

 

W ramach kontraktu „nowy zawodnik” został przedstawiony na konferencji prasowej, weźmie udział w treningu z drużyną oraz innych przedmeczowych oraz medialnych aktywnościach, a także otrzyma m.in. torbę klubową oraz koszulkę meczową.

RM, Trefl Gdańsk - Biuro Prasowe
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie