Glinka, Gacek i Zagumny o 25-leciu Polsatu: Ćwierć wieku siatkarskich emocji

Siatkówka
Glinka, Gacek i Zagumny o 25-leciu Polsatu: Ćwierć wieku siatkarskich emocji
fot. Cyfrasport

W ciągu ostatnich 25 lat polskie siatkarki oraz siatkarze dostarczyli nam mnóstwo powodów do wzruszeń. Telewizja Polsat towarzyszyła w tym czasie obu reprezentacjom, gdy odnosiły one historyczne sukcesy.

Złota karta w historii polskiej siatkówki kobiet została napisana w 2003 roku, kiedy nasze reprezentantki pokonały gospodynie w finale mistrzostw Europy w Turcji. Telewizja Polsat transmitowała ten turniej, umożliwiając kibicom przeżywanie siatkarskich emocji z najwyższej półki.

- Dziękujemy za to, że o nas pamiętaliście! Dzięki Polsatowi byłyśmy bliżej kibiców i dostarczyłyśmy im wiele sportowych emocji - powiedziała podczas Gali 25-lecia Telewizji Polsat dwukrotna mistrzyni Europy Małgorzata Glinka.

Po przetarciu szlaku przez "Złotka" na światowe, siatkarskie salony weszli również panowie, którzy w 2006 roku w Japonii wywalczyli tytuł wicemistrzów świata.

- Medal w 2006 roku był czymś tak wyjątkowym, że pozostanie w mojej pamięci już na zawsze. Również dlatego, że po 30 latach zastoju w polskiej siatkówce zmotywował on nas do odniesienia dalszych sukcesów - powiedział Piotr Gacek.   

Trzy lata później na szyjach Biało-Czerwonych zawisły również złote medale mistrzostw Europy, a w 2014 roku, prowadzona przez Stephane'a Antigę kadra wywalczyła tytuł najlepszej drużyny na świecie.

- Z Polsatem odnieśliśmy właściwie wszystkie nasze największe sukcesy. Nikt nie pokazuje sportu tak jak wy. Świetnie pamiętam mistrzostwa świata 2014, ale mam również w głowie początki oraz dociekliwe pytania reporterów (śmiech) - zakończył Paweł Zagumny.

Wspomnienia sukcesów polskich siatkarek oraz siatkarzy w załączonym materiale wideo.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze