KSW 41: Były mistrz zdradził powody niezrobienia wagi! (WIDEO)

Sporty walki

Kleber Koike Erbst (22-4-1, 2 KO, 18 SUB) jeszcze przed poranną ceremonią ważenia cieszył się pasem mistrzowskim KSW w kategorii piórkowej, ale nie wypełnił limitu wagowego i tytuł stracił. Japończykowi zdarzyło się to po raz pierwszy w karierze. - Złapałem dużo masy mięśniowej podczas przygotowań i pojawił się problem przy zbijaniu wagi - zdradził Koike Erbst.

Na gali KSW 41 dwóch zawodników miało rywalizować o pas kategorii piórkowej - jeden w obronie, a drugi o zdobycie tytułu. Ostatecznie o mistrzostwo powalczy tylko Artur Sowiński (18-8-2NC, 6 KO, 7 SUB). Wszystko za sprawą niewypełnienia limitu wagowego przez dotychczasowego mistrza Klebera Koike Erbsta. W rozmowie z Polsatsport.pl Japończyk zdradził, co mogło być powodem takiego obrotu sprawy.

- Najprawdopodobniej przesadziłem z przygotowaniem fizycznym w trakcie przygotowań. Złapałem za dużo masy mięśniowj i później już nie dało się tak łatwo z tego zejść. Stoczyłem do tej pory 27 walk, ale jeszcze nigdy taka sytuacja mi się nie przydarzyła. Mogę tylko przeprosić - powiedział Koike Erbst.

Japończyk nie będzie miał możliwości odzyskania tytułu podczas KSW 41, a dodatkowo stracił 40 % swojego wynagrodzenia. Zmiana statusu walki nie zmienia jednak nastawienia Koike Erbsta, który zapewnia, że bez względu na stawkę i tak zawsze zwycięstwo pozostaje priorytetem.

- Szkoda, że straciłem pas mistrzowski w takich okolicznościach, bez walki. Moje podejście do pojedynku nie ulega jednak zmianie. Zawsze dążę do zwycięstwa i chcę spełniać swoje marzenia. Obiecuję, że dam z siebie wszystko i mam ochotę skraść show - dodał Japończyk.

W załączonym materiale wideo rozmowy z Kleberem Koike Erbstem oraz Arturem Sowińskim.

Maciej Turski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze