KSW 41: Koike Erbst - Sowiński. Skrót ostatniej walki (WIDEO)

Sporty walki

Już w sobotni wieczór Artur Sowiński (18-8, 2 NC, 6 KO, 7 SUB) zmierzy się z Kleberem Koike Erbstem (22-4-1, 2 KO, 18 SUB) podczas gali KSW 41. Będzie to drugie starcie obu zawodników. Pierwsze przeszło do historii największej polskiej federacji.

Podczas gali KSW 33 w listopadzie 2015 roku odbyła się pierwsza w historii organizacji walka o mistrzowski pas wagi piórkowej. Erbst miał za sobą serię czternastu zwycięstw z rzędu. Sowiński był już wtedy zawodnikiem doświadczonym.

 

Wiadomo było, że Japończyk będzie szukał parteru, a jego rywal starał się walczyć w stójce. W pierwszej rundzie Polak dominował, ale gdy został sprowadzony na matę, przeciwnik był bliski skończenia.

 

W drugiej odsłonie Erbst mocno kopał, co widać było po zaczerwienieniach na nodze Sowińskiego. Mimo to nadal lepsze wrażenie sprawiał zawodnik z Radzionkowa. Ostatnie starcie wygrał Japończyk, który był bliski skończenia pojedynku balachą. Ostatecznie decyzją sędziów wygrał "Kornik" i został pierwszym mistrzem KSW w wadze piórkowej.

 

Skrót pierwszej walki Koike Erbst - Sowiński w załączonym materiale wideo.

 

Cyfrowy Polsat i IPLA ze świąteczną galą KSW 41.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze