Lasickiene skoczyła wzwyż dwa metry w Mińsku

Inne
Lasickiene skoczyła wzwyż dwa metry w Mińsku
fot. PAP

Rosjanka Maria Lasickiene wynikiem 2,00 m wygrała konkurs skoku wzwyż podczas mityngu w Mińsku. Próbowała też wyrównać halowy rekord globu, który wynosi 2,08 m, ale bez powodzenia.

Lasickiene (panieńskie nazwisko Kuczina) w tegorocznych mistrzostwach świata w Londynie zdobyła złoto startując pod neutralną flagą. Triumfowała także w Diamentowej Lidze oraz w Memoriale Kamili Skolimowskiej na PGE Narodowym w Warszawie. W tym roku - w lipcu w Lozannie - ustanowiła także rekord życiowy, uzyskując 206 cm.

 

Kilka dni temu została uznana przez rosyjskie ministerstwo sportu najlepszą zawodniczką w 2017 roku i otrzymała premię w wysokości 500 tysięcy rubli (30 tys. zł).

 

17 marca poślubiła rosyjskiego komentatora sportowego litewskiego pochodzenia Vladasa Lasickasa i ogłosiła, że od sezonu letniego będzie startować pod nazwiskiem Lasickiene. Mimo że rosyjskie prawo nie zezwala na nadawanie takich nazwisk w formie litewskiej, dzięki ambasadorowi Litwy w Moskwie lekkoatletce udało się zmienić nazwisko.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie