Legia chce swojego Carlitosa. Znajdzie go w... Czechach?

Piłka nożna
Legia chce swojego Carlitosa. Znajdzie go w... Czechach?
fot. PAP/CTK

Igor Angulo robi furorę w Górniku Zabrze, w Wiśle Kraków znakomicie spisuje się Carlitos Lopez. Jak się okazuje, Legia Warszawa też chciałaby się podłączyć pod ten hiszpański zaciąg, ale czy znajdzie odpowiedniego kandydata? Mówi się, że takim może być Nestor Albiach, Hiszpan ze Sparty Praga, który choć jeszcze do niedawna uchodził u naszych sąsiadów za gwiazdę, teraz częściej niż z rywalami na boisku zmaga się z kontuzjami.

Albiach to kolejny po Domagoju Antoliciu (środkowy pomocnik i kapitan Dinama Zagrzeb) oraz Marko Vesoviciu (prawy obrońca HNK Rijeka) zawodnik łączony przez media z Legią Warszawa. Hiszpan jest cofniętym napastnikiem, ma 25 lat, a w Czechach występuje od 2013 roku. W Dukli Praga przez pięć sezonów był prawdziwą gwiazdą. Świecił na tyle jasno, że na początku 2017 roku postanowiła go ściągnąć do siebie Sparta Praga, czołowy klub z kraju naszych południowych sąsiadów, który zatrudnia obecnie takich piłkarzy, jak Rio Mavuba czy Jonathan Biabiany.

 

Choć stadiony Dukli i Sparty dzieli zaledwie osiem minut samochodem (3,2 km), odkąd Hiszpan trafił na Generali Arena, odtąd przestał zachwycać. Uniemożliwiły mu to kontuzje - kwietniowy uraz kolana wyeliminował go z gry do końca sezonu, a podczas przygotowań do obecnych rozgrywek nabawił się problemów ze ścięgnem Achillesa. W efekcie pauzował do końca września. Dziś w sezonie 2017/18 ma na koncie zaledwie pięć meczów i dwie asysty. Czy wychowanek Levante odzyska dawną formę? Na to liczy Legia, która - jak donosi Grzegorz Rudynek z "Przegladu Sportowego" - jest usługami 25-latka poważnie zainteresowana.

 

Hiszpan kosztował Spartę 550 tysięcy euro i - mimo obniżki formy - podobną kwotę za zawodnika musieliby wyłożyć także Polacy. Kontrakt piłkarza obowiązuje bowiem do czerwca 2019 roku.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze