Wielka pogoń Manchesteru United! Tylko końcówka Krychowiaka

Najciekawszym spotkaniem angielskiej Premier League w Boxing Day było starcie drugiego Manchesteru United z zaczepiającym w tym sezonie czołówkę Burnley. The Clarets na Old Trafford prowadzili już 2:0, a Czerwone Diabły niemal przez całe spotkanie musieli gonić wynik. Udało się tylko częściowo, bowiem mecz zakończył się remisem. Remis padł także w meczu West Bromwich Albion z Evertonem, w którym tylko końcówkę rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Boxing Day od lat budzi wielkie emocje na Wyspach Brytyjskich, będąc kluczowym momentem sezonu. W tym sezonie wyraźnie odjechał Manchester City, nieco psując bojowe nastroje, jednak okres świąteczny raz jeszcze miał przynieść wiele emocji.

Najciekawiej miało być na Old Trafford, gdzie Manchester United mierzył się z rewelacją tego sezonu, Burnley. The Clarets, którzy urywali w tym sezonie już punkty Liverpoolowi, Tottenhamowi i Chelsea, raz jeszcze pokazali, że mają receptę na wielkich rywali. Pierwszy gol dla gości padł już w trzeciej minucie, gdy w zamieszaniu pod bramką Davida de Gei do siatki trafił Ashley Barnes. Inicjatywę miały Czerwone Diabły, jednak wyborną precyzją raz jeszcze popisali się goście, a konkretnie Steven Defour. Reprezentant Belgii popisał się niesamowitym strzałem z rzutu wolnego, którego szans obronić nie miał sam De Gea.

Do przerwy było więc 0:2, a po zmianie stron gospodarze zmuszeni byli przeprowadzić prawdziwy szturm, żeby nie przegrać przed własną publicznością. Kluczowa była osoba Jessego Lingarda, który zastąpił Zlatana Ibrahimovica. Reprezentant Anglii w ostatnich tygodniach jest absolutnie kluczową postacią swojego zespołu i udało mu się dwukrotnie pokonać świetnie dysponowanego Nicka Pope'a. Drugi z goli padł już w doliczonym czasie gry, jednak remis to dla Manchesteru United strata punktów (druga z rzędu).

Coraz niżej w tabeli jest West Bromwich Albion, który pozostaje bez ligowego zwycięstwa od czterech miesięcy. Tym razem na The Hawthorns wybrał się Everton, a w meczu padł bezbramkowy remis. W 69. minucie na boisku pojawił się Grzegorz Krychowiak. Ostatnio dużo się mówiło o odejściu Polaka z zespołu już zimą, bowiem dużym obciążeniem są jego gigantyczne jak na WBA zarobki (100 tys. funtów tygodniowo). Czy będziemy świadkiem sytuacji, w której "Krycha" przez pół roku na Wyspach Brytyjskich ani razu nie zazna smaku zwycięstwa?

Co w pozostałych spotkaniach? Prawdziwy grad bramek zobaczyli widzowie na skromnym Vitality Stadium, gdzie Bournemouth po szalonym spotkaniu zremisowało z West Hamem 3:3. Stratę punktów Manchesteru United z aprobatą przyjęli na Stamford Bridge: Chelsea spokojnie wygrała z Brighton 2:0 i do wicelidera traci już tylko punkt.

Wyniki:

Bournemouth - West Ham 3:3 (Gosling 29, Ake 57, Wilson 90+3' - Collins 7', Arnautovic 81', 89')
Chelsea - Brighton 2:0 (Morata 46', M. Alonso 60')
Huddersfield - Stoke 1:1 (Ince 10' - Sobhi 60')
Manchester United - Burnley 2:2 (Lingard 53', 90+1' - Barnes 3', Defour 36')
Watford - Leicester City 2:1 (Wague 45', Schmeichel sam. 65' - Mahrez 37')
West Brom - Everton 0:0