Polka w olimpijskiej sztafecie. Poniesie znicz przed IO w Pjongczang

Sporty walki

Zimowe Igrzyska Olimpijskie odbędą się w dniach od 9 do 25 lutego w Pjongczang. Ogień olimpijski dotarł do Korei Południowej już na początku listopada. Sztafeta zawita do 17 miast, a polskę reprezentować będzie była mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk (14-1, 4 KO, 1 SUB).

Sztafetę rozpoczął grecki biegacz narciarski Apostolos Angelis, a na 101 dni przed inauguracją igrzysk ogień dotarł do Korei Południowej. Ogień zawita ogółem do 17 miast, a główne motto sztafety to "Niech wszyscy błyszczą".

Polską sztafetę reprezentować będzie przedstawicielka MMA - Joanna Jędrzejczyk. Była mistrzyni UFC w 2017 roku stoczyła dwa pojedynki. W listopadzie doznała pierwszej porażki w zawodowej karierze i straciła pas mistrzowski w kategorii słomkowej. Polka cieszy się ogromną popularnością poza granicami naszego kraju, a jej sportowa postawa została doceniona przez MKOL.

- To ogromne wyróżnienie dla mnie. MKOL (red. Międzynarodowy Komitet Olimpijski) zadecydował, że to ja będę brała udział w sztafecie i będę biegła ze zniczem olimpijskim. MMA daleko do bycia dyscypliną olimpijską, więc to ogromne wyróżnienie, że będę mogła reprezentować nasz kraj - powiedziała Jędrzejczyk podczas audycji "Trzecia Strona Medalu" w radiowej Trójce.

Jędrzejczyk jest jednym ze sportowców nominowanych w 83. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku. Głosy na zawodniczkę MMA oraz innych sportowców możecie oddawać -> TUTAJ.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie