Puchar Włoch: Lazio pokonało Fiorentinę i jest w półfinale. Cały mecz Drągowskiego

Lazio zostało pierwszym półfinalistą piłkarskiego Pucharu Włoch, pokonując w Rzymie w 1/4 finału Fiorentinę z Bartłomiejem Drągowskim w bramce 1:0 (1:0).

W tabeli Serie A piąte Lazio od ósmej Fiorentiny dzielą tylko trzy miejsca, jednak w pierwszej połowie różnica poziomów wydawała się znacznie większa. Gospodarze dominowali na boisku, czego efektem była bramka zdobyta w szóstej minucie przez Senada Lulica. Bośniak strzelił płasko z pola karnego, nie dając szans Drągowskiemu. Przed przerwą Polak kilka razy uchronił swój zespół przed stratą kolejnych goli.

W drugiej połowie spotkanie się wyrównało. Fiorentina śmielej zaatakowała, natomiast Lazio starało się kontrolować sytuację i utrzymać korzystny rezultat. Nie było wielu sytuacji podbramkowych, ale Drągowski popisał się kilkoma udanymi interwencjami. Polak po raz drugi w tym sezonie zagrał w Fiorentinie w meczu o stawkę. Poprzednio przed dwoma tygodniami w 1/8 finału Pucharu Włoch w wygranym 3:2 spotkaniu z Sampdorią Genua. W Serie A podstawowym bramkarzem zespołu z Florencji jest Marco Sportiello.

Lazio, które w poprzedniej edycji pucharowych rozgrywek dotarło do finału, w półfinałowym dwumeczu spotka się ze zwycięzcą środowych derbów Mediolanu pomiędzy Milanem i Interem. Drugą parę utworzą lepsi w meczach Napoli - Atalanta (2 stycznia) i Juventus Turyn - Torino (3 stycznia).

W trzech ostatnich edycjach Pucharu Włoch triumfował Juventus, dwukrotnie w finale pokonując Lazio i raz AC Milan.