Turniej Czterech Skoczni: Skład Niemiec bez niespodzianek

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Skład Niemiec bez niespodzianek
fot. PAP

Lider klasyfikacji Pucharu Świata Richard Freitag i Andreas Wellinger znaleźli się wśród powołanych do reprezentacji Niemiec na Turniej Czterech Skoczni. Trener Werner Schuster postawił też na 18-letniego Constantina Schmida.

- Wszyscy już nie mogą się doczekać, a radość w całej drużynie jest duża. Turniej cieszy się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem mediów i kibiców, a po drugie w ostatnich miesiącach zbudowaliśmy sobie dobry fundament, by móc z nadzieją patrzeć na obecną edycję - powiedział szkoleniowiec.

Freitag w siedmiu dotychczasowych konkursach Pucharu Świata pięciokrotnie stawał na podium, trzy razy na najwyższym stopniu. Jedno zwycięstwo w tym sezonie ma też na koncie Wellinger.

Niemcy - jako gospodarze - w dwóch pierwszych konkursach TCS mogą wystawić 13 zawodników. W dwóch kolejnych zawodach - w Innsbrucku i Bischofshofen - po siedmiu.

Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się w sobotę w Oberstdorfie. Dzień wcześniej zaplanowane są kwalifikacje. Trofeum sprzed roku broni Kamil Stoch.

no, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze