VAR znowu w akcji! Inter cieszył się z prowadzenia zaledwie minutę

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w pierwszej połowie meczu AC Milan - Inter Mediolan, w 1/4 finału Pucharu Włoch. Początkowo gol Ivana Perisicia został uznany, jednak po chwili do akcji wkroczył VAR i na tablicy znów wyświetlony został rezultat 0:0.

Sytuacja miała miejsce w 23. minucie gdy dośrodkowanie Antonio Candrevy z rzutu rożnego przedłużył Milan Skriniar, a następnie piłkę do bramki Antonio Donnarummy skierował Perisić. Początkowo sędziujący zawody Marco Guida uznał gola, jednak po chwili, za sprawą interwencji sędziego VAR, cofnął swoją decyzję.

Powtórki wykazały bowiem, że w chwili uderzenia Chorwata na spalonym był Andrea Ranocchia, który stojąc przed Donnarummą absorbował jego uwagę.

Sędzia podjął więc dobrą decyzję, w rezultacie której w pierwszej połowie spotkania nie zobaczyliśmy ani jednego gola.

Sytuacja z anulowaniem bramki w załączonym materiale wideo.