Zespół Leśnodorskiego z kolejnym tytułem mistrzowskim

E-sport
Zespół Leśnodorskiego z kolejnym tytułem mistrzowskim
fot. CyfraSport

Były prezes Legii Warszawa potrafi inwestować. Po opuszczeniu piłkarskiego świata postanowił zainwestować w esportową drużynę AGO Gaming. Jego zespół wybornie zakończył 2017 rok. „Aniołki” Leśnodorskiego wygrały internetowy turniej Mother Russia 2 w grę Counter Strike: Global Offensive.

Od samego początku spółka Dominika ‘GruBego’ Świderskiego pokazywała, że ma chrapkę na zwycięstwo. W grupie Polacy zajęli pierwsze miejsce, odprawiając z kwitkiem Team Kinguin oraz Vexed Gaming. Faza pucharowa nie należała jednak do najłatwiejszych. Po pierwsze, triumfy nad Nexus i eXtatus nie przyszły bez problemów. Po drugie, ukraińskie pro100 ograło biało-czerwonych po trzymapowym boju. Całe szczęście na AGO Gaming czekała jeszcze drabinka przegranych. W tej już bez większych problemów klub Bogusława Leśnodorskiego wyeliminował ALTERNATE aTTaX, a w wielkim finale odpowiednio zrewanżował się pro100.

Wielki finał Mother Russia 2: AGO Gaming 2:0 pro100
Overpass 16:14; Mirage 16:10

Stając na najwyższym stopniu podium, AGO Gaming zainkasowało główną nagrodę w wysokości $6,000. Inny polski zespół, który brał udział w rozgrywkach - Team Kinguin, nie awansował jednak nawet do drugiego etapu, kończąc zmagania z pustymi rękami.

Klasyfikacja końcowa Mother Russia 2:
1. miejsce - AGO Gaming - $6,000
2. miejsce - pro100 - $3,000
3. miejsce - ALTERNATE aTTaX - $1,000
4. miejsce - eXtatus
5-6. miejsca - Team EnVyUs academy, Vexed Gaming
7-8. miejsca - Nexus, Epsilon Esports
9-12. miejsca - Singularity, Tricked eSport, BX3, GameAgents
13-16. miejsca - Gatekeepers, GoodJob, Team Kinguin, Windigo

Zawody z cyklu Mother Russia są już czwartym wygranym przez „Aniołki” turniejem sieciowym na przestrzeni ostatnich tygodni. Wcześniej skład Damiana ‘furlana’ Kisłowskiego zdobył mistrzowskie tytuły LOOT.BET Nations Elite Esports Cup, drugiego sezonu Skinhub oraz czwartej odsłony Legend Series.

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie