Djokovic nie zagra w Abu Zabi

Tenis
Djokovic nie zagra w Abu Zabi
fot. PAP/EPA

Serbski tenisista Novak Djokovic, który miał wystąpić w piątek w pokazowym turnieju Mubadala World Tennis Championship w Abu Zabi, wycofał się z imprezy z powodu bólu łokcia. Miał to być pierwszy mecz byłego lidera światowego rankingu od lipca.

Serb zmaga się z problemami z łokciem już od kilku miesięcy.

"Niestety w ostatnich dniach ból powrócił. Po zrobieniu badań, lekarze doradzili mi, abym nie ryzykował, odpuścił turniej i kontynuował terapię. To ogromne rozczarowanie, bo z niecierpliwością oczekiwałem powrotu na kort" - poinformował Djokovic na swojej stronie internetowej.

Jak dodał, jego stan zdrowia może mieć wpływ na początek sezonu. W najbliższych dniach ma zdecydować, w których imprezach wystartuje. W połowie stycznia rozpocznie się Australian Open i występ Djokovica w tej imprezie wielkoszlemowej stoi pod znakiem zapytania.

W piątek 12-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych miał zmierzyć się z Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem. Organizatorzy poinformowali, że miejsce Serba zgodził się zająć Brytyjczyk Andy Murray, również wracający do pełni sił po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją biodra.

Wcześniej z turnieju w Abu Zabi wycofał się m.in. pierwszy w rankingu ATP Hiszpan Rafael Nadal.

no, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze