Sporty walki

Narkun chce pojedynku z Khalidovem!

Khalidova nie oglądaliśmy w klatce od maja tego roku, kiedy to na KSW 39: Colosseum pokonał jednogłośnie na punkty Borysa Mańkowskiego (19-7-1, 3 KO, 7 SUB) w pierwszej w historii organizacji walce aktualnych mistrzów rożnych kategorii wagowych. Zawodnik z Olsztyna przyznał, że musi odpocząć od MMA, a do tego nie wiedział też, gdzie chce kontynuować swoją przyszłość. Po tym pojedynku wygasła bowiem jego umowa z polskim gigantem, a zainteresowanie jego usługami wyraziło m.in. rodzime ACB.

 

Później pojawiły się głosy, że Khalidov pragnie powrócić do klatki dopiero we wrześniu przyszłego roku, choć nie wiadomo, ile jest w tym prawdy. Kto wie, czy jego plany nie zostaną jednak szybko zweryfikowane. Wszystko za sprawą niespodziewanego wyzwania ze strony mistrza wagi półciężkiej Tomasza Narkuna.

 

 

- Jestem sportowcem z krwi i kości, więc zawsze w swojej karierze stawiałem ponad wszystko na sportowe wyzwania, a pojedynek z tak wielką legendą KSW jak Mamed Khalidov jest największym z nich. Mamed, jeżeli jesteś gotowy, mogę zejść nawet niżej niż 93 kilogramy - napisał w mediach społecznościowych.

 

Nie jest to pierwsza taka próba Narkuna. Kiedy pas wagi ciężkiej dzierżył Fernando Rodrigues Jr, to kilkukrotnie był przez niego wyzywany do boju.

 

Khalidov bardzo szybko postanowił skomentować pomysł Polaka, który swoją kolejną walkę stoczy 3 marca na KSW 42 w Łodzi. - Ciekawa propozycja mistrza KSW w wadze 93 kg. Co Wy na to? - napisał.

 

 

Co ciekawe, kilka dni temu nowy mistrz KSW wagi półśredniej Roberto Soldic (13-2, 11 KO, 1 SUB) również zasugerował, że chętnie zmierzyłby się z Khalidovem.

Skróty walk Khalidov - Mańkowski oraz Narkun - Wójcik w załączonych materiałach wideo.