Małopolskie: Bezpłatna nauka jazdy na nartach dla 3 tysięcy dzieci

Zimowe
Małopolskie: Bezpłatna nauka jazdy na nartach dla 3 tysięcy dzieci
fot. PAP

Ok. 3 tysiące dzieci z województwa małopolskiego bezpłatnie nauczy się jeździć na nartach i snowboardzie w tym sezonie zimowym dzięki programowi "Jeżdżę z głową". Samorząd województwa przeznaczył na ten cel w sumie 1 mln zł.

Jak podkreślają władze regionu, realizowany do 2012 r. program wojewódzki popularyzujący sporty zimowe z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przyszłoroczna edycja projektu będzie rekordowa zarówno pod względem wysokości dotacji z budżetu województwa, która wyniesie 1 mln zł, jak i liczby gmin, które wyraziły chęć otrzymania dofinansowania – w tym roku będzie ich 59.

 

Dofinansowanie wojewódzkie pozwoli gminom na pokrycie ok. 30 proc. kosztów wyjazdów na narty dla uczniów szkół podstawowych.

 

Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego ocenił w piątek, że sporty zimowe cieszą się w Małopolsce ogromną popularnością. "Trudno się temu dziwić – w końcu to właśnie w naszym regionie można znaleźć świetne warunki, by rozwijać tę sportową pasję" - zaznaczył.

 

W całym regionie, gdzie wyznaczono ponad 250 km tras narciarskich, można skorzystać z oferty ponad 60 stacji różnej wielkości, dysponującymi ponad 300 wyciągami.

 

Program "Jeżdżę z głową" - podkreślił Zegzda – to nie tylko nauka od samych podstaw jazdy na nartach czy snowboardzie pod okiem doświadczonych instruktorów, ale także przyswajanie zasad bezpiecznego zachowywania na stokach narciarskich czy trasach biegowych.

KJ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze