Ronaldo ostrzega Coutinho? "W Barcelonie źle traktują Brazylijczyków"

Piłka nożna
Ronaldo ostrzega Coutinho? "W Barcelonie źle traktują Brazylijczyków"
fot. PAP/PA

Nadal trwa saga pt. "Coutinho do Barcelony". Wielu ekspertów sugeruje graczowi Liverpoolu, aby ten jeszcze zastanowił się nad odejściem z Anfield. Jednym z nich jest legendarna "9" reprezentacji Canarinhos. Ronaldo Luis Nazario de Lima doradził swojemu rodakowi - Philippe Coutinho - aby uważnie przemyślał transfer do Barcelony. Zdaniem napastnika kataloński klub źle traktuje brazylijskich piłkarzy.

Podczas ostatniego letniego okienka transferowego media w Anglii, Hiszpanii, a zwłaszcza w Katalonii żyły przenosinami Coutinho do Barcelony. Ostatecznie Liverpool zablokował operację i mimo złożonego "transfer request" 25-latek pozostał na Anfield. Sprawa wciąż nie znalazła jednak finału, ponieważ Katalończycy desperacko chcą sprowadzić pomocnika na Camp Nou w styczniu.

Tymczasem rodak Coutinho - Ronaldo - w wywiadzie dla Esporte Interativo, wypowiedział się na temat swoich odczuć, dotyczących traktowania z jakim spotykali się w zespole "Blaugrany" brazylijscy piłkarze.

- Czułem się dużo szczęśliwszy i dużo bardziej związany z Realem, mimo tego, że w Barcelonie przeżyłem naprawdę wspaniały rok. Niestety koniec mojej przygody był zły, podobnie jak teraz w przypadku Neymara - powiedział.

- Barca zawsze miała jakieś problemy z Brazylijczykami - Neymar, Romario, ja. Na końcu zawsze byliśmy źle traktowani, mimo naszego wkładu i poświęcenia dla klubu - ubolewał.

Na Wyspach Brytyjskich słowa Ronaldo zostały odebrane jako ostrzeżenie kierowane do Coutinho oraz sugestię, że jeżeli ten chce jednak przenieść się do Hiszpanii, to powinien wybrać inny kierunek.

no, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie