Historyczne zwycięstwo Benevento! Roma znowu traci punkty

AS Roma zremisowała na własnym stadionie z Sassuolo 1:1 w jednym z ciekawszych spotkań 19. kolejki Serie A. Historyczny triumf w najwyższej klasie rozgrywkowej odniosło Benevento, które przed własną publicznością ograło Chievo 1:0.

Pierwsze zwycięstwo w historii występów Benevento w najwyższej włoskiej klasie rozgrywkowej dał gospodarzom Massimo Coda, który w 64. minucie wykorzystał dośrodkowanie jednego z kolegów i wepchnął piłkę do siatki. Tym razem piłkarze beniaminka w końcówce bardzo mądrze się bronili i nie zaprzepaścili szansy na historyczną zdobycz. Pierwszy punkt Benevento zdobyło kilka tygodni temu w zremisowanym meczu z Milanem.

Ciekawie, choć tylko w końcówce, było w Genui, gdzie w ostatnich minutach na boisku zameldowali się dwaj Polacy - Dawid Kownacki (wszedł w 83. minucie) i Bartosz Bereszyński (wszedł w 70. minucie). Bohaterem Sampdorii został jednak Fabio Quagliarella, który najpierw w pierwszej minucie doliczonego czasu wykorzystał rzut karny, a chwilę później dobił graczy SPAL. Przy drugim golu asystę zaliczył Kownacki. W barwach gości cały mecz rozegrał Bartosz Salamon. Karol Linetty przesiedział spotkanie na ławce rezerwowych.

Kolejną stratę punktów po ubiegłotygodniowej porażce z Juventusem, zaliczyła AS Roma, która tylko zremisowała u siebie z Sassuolo. Prowadzenie piłkarzom z Wiecznego Miasta dał w 31. minucie Lorenzo Pellegrini, ale w drugiej połowie Simone Missiroli zapewnił gościom jeden cenny punkt.

Remisem zakończyło się również starcie dwóch drużyn z czołówki. Na Giuseppe Meazza Inter bezbramkowo zremisował z Lazio, a samo spotkanie nie mogło porwać fanów wielkiego futbolu.

AS Roma - Sassuolo 1:1 (1:0)
Bramki: Pellegrini (31') - Missiroli (78')

Sampdoria - SPAL 2:0 (0:0)
Bramki: Quagliarella (90+1', 90+4')

Atalanta - Cagliari 1:2 (0:2)
Bramki: Gomez (90+1') - Pavoletti (6'), Padoin (23')

Torino - Genoa 0:0

Bologna - Udinese 1:2 (1:1)
Bramki: Danilo (27' sam) - Widmer (37'), Lasagna (48')