KSW 42: Były mistrz rywalem Parke'a? "Czas urwać mu głowę"

Sporty walki

Norman Parke (23-6-1-1NC, 4 KO, 12 SUB) bardzo chce wystąpić na gali KSW 42, o czym informował już wcześniej. Teraz Irlandczyk z Północy wskazał nawet rywala, z którym chciałby się zmierzyć. Mowa o byłym mistrzu polskiej organizacji Macieju Jewtuszce (12-4, 7 KO, 5 SUB).

W swojej pierwszej walce dla polskiego giganta Parke bardzo wysoko postawił poprzeczkę Mateuszowi Gamrotowi, z którym przegrał jednogłośnie na punkty. Nie brakowało jednak głosów, że to właśnie on powinien cieszyć się z wygranej. "Stormin" jako pierwszy kapitalnie zneutralizował zapasy mistrza wagi lekkiej i sprawił mu mnóstwo problemów. Nic dziwnego, że już na następnej gali zarządzono rewanż.

 

Ten zakończył się ogłoszeniem "no-contest" po tym, jak Gamrot kilka razy sfaulował Parke'a. Po ich walce w klatce wywiązała się również awantura, a włodarze KSW oświadczyli, że nie planują zestawić tej dwójki ponownie - przynajmniej w najbliższym czasie. Irlandczyk z Północy zareagował bardzo szybko, ogłaszając przejście do dywizji półśredniej. W sobotę wskazał też potencjalnego przeciwnika.

Jewtuszko jest bardzo chętny na takie starcie, o czym informował już wcześniej. Były mistrz KSW wagi lekkiej w ostatniej walce przegrał na punkty z Dawidem Zawadą.

Gala KSW 42 odbędzie się trzeciego marca 2018 roku w Łodzi. Wystąpią na niej m.in. Ariane Lipski, Tomasz Narkun, Mateusz Gamrot oraz Michał Materla.

Skrót walki Parke - Gamrot w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze