Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy: Wystartowało blisko 1400 osób

Inne
Bieg Sylwestrowy w Trzebnicy: Wystartowało blisko 1400 osób
fot. Facebook

Wojciech Kowalski (WKS Śląsk Wrocław) i Białorusinka Katarina Ptaszuk zwyciężyli na dystansie 10 km w 33. Biegu Sylwestrowym w Trzebnicy. Udział w imprezie wzięło blisko 1400 osób.

Aura była bardziej jesienna niż zimowa; termometry wskazywały 10 stopni Celsjusza, a zamiast śniegu padał lekki deszcz. W gronie 1376 startujących byli zawodnicy z ponad 200 miast w Polsce oraz z 10 krajów, najwięcej z Niemiec, Ukrainy, Danii, Francji i Holandii. Jednym z najstarszych był 74-letni Ryszard Jankowski (WKB Piast Wrocław).

„Bieg połączony był tym razem z akcją charytatywną dla Piotra z porażeniem mózgowym. Dzięki dużemu zainteresowaniu imprezą i dzięki sponsorom udało się uzbierać około 15 tysięcy złotych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo padający deszcz mógł odstraszać, ale tak się nie stało” – powiedział PAP Jacek Urbanowicz ze stowarzyszenia Pro Run, które organizowało imprezę.

Od kilku już lat niektórzy zawodnicy startują w przebraniach. „Biegła między innymi butelka szampana, koty, ale chyba największe wrażenie robiła ogromna wiewiórka" - dodał.

Wyniki 33. Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy (10 km):

   mężczyźni
1. Wojciech Kowalski (WKS Śląsk Wrocław) 31.14
2. Patryk Ciecierski (Astra Nowa Sól) 31.54
3. Miłosz Sowiński (AZS AWF Wrocław) 32.45
 
   kobiety
1. Katarina Ptaszuk (Białoruś) 35.47
2. Anna Ficner (LUKS Żurawina) 35.52
3. Diana Gołek (WKB Meta Lubliniec) 37.31.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie