Trener kadry ciężarowców Choroś: Jedna zasada - dźwigamy na czysto

Inne
Trener kadry ciężarowców Choroś: Jedna zasada - dźwigamy na czysto
fot. PAP

Od 1 stycznia trenerem kadry narodowej mężczyzn w podnoszeniu ciężarów zostanie dr Mirosław Choroś. Poprowadzi reprezentację już po raz trzeci. "Wszystkich będzie obowiązywać jedna zasada – dźwigamy na czysto" - podkreślił.

 - Gdy poprzednio pracowałem w tej roli, to były dobre lata polskiej sztangi. Mieliśmy silną ekipę, która zdobywała medale i tytuły na najważniejszych światowych imprezach. Teraz sytuacja jest zdecydowania inna, atmosfera wokół dźwigania po igrzyskach w Rio de Janeiro nie jest dobra, przeciwnie - jest bardzo zła. Prawie wszystkim zawodnikom przypięto łatkę dopingowiczów, którzy zhańbili imię Polski. Z tego co wiem, odpowiedzialność zbiorowa nie powinna mieć miejsca, gdyż winę w każdym przypadku trzeba udowodnić - powiedział.

 

 - Wszystkich sztangistów bezwzględnie będzie obowiązywała zasada – dźwigamy na czysto! Bez żadnego wspomagania, nawet ze świadomością tego, że wyniki mogą był słabsze niż oczekiwane. Nie możemy już sobie pozwolić na żadną wpadkę. Zdaję sobie sprawę, że jeden taki przypadek spowoduje, że mnie także już nie będzie. Czysty sport jest w interesie nas wszystkich, mam nadzieję, że świadomość tego też już wszyscy mają. Także ci młodzi sportowcy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę - podkreślił nowy szkoleniowiec.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze