12-latek z PSG wzbudził kontrowersje, bo... przewyższa rówieśników o głowę!

Piłka nożna
12-latek z PSG wzbudził kontrowersje, bo... przewyższa rówieśników o głowę!
fot. Screen
Bitshiabu El Chadaille z numerem "20" na koszulce

Bitshiabu El Chadaille jeszcze na dobre nie rozpoczął kariery, tymczasem już zrobiło się o nim głośno. Wszystko przez warunki fizyczne. Chociaż ma dopiero 12 lat, to przewyższa swoich rówieśników o głowę, dlatego pojawiły się wątpliwości związane z jego wiekiem.

El Chadaille, rocznik 2005, ostatnio wspólnie z kolegami wystąpił w turnieju Nadziei La Liga na Teneryfie. Wzbudził przy tym kontrowersje. Rywale mieli poważne wątpliwości, czy faktycznie ma 12 lat...

 

Piłkarz PSG ma bowiem 182 centymetry wzrostu, więc na tle rówieśników wyglądał jak gigant. Jak się jednak okazało, dokumenty potwierdziły jego wiek. Co ciekawe, chociaż paryżanie mieli w składzie piłkarza o tak doskonałych warunkach fizycznych, to nie zawojowali wspomnianego turnieju, kończąc rozgrywki na fazie grupowej.

 

 

Przy okazji wątpliwości związanych z wiekiem El Chadaille'a, media przypomniały historię Romelu Lukaku. Belg także górował nad rywalami, będąc dzieckiem. Gdy grał, jego matka zawsze musiała mieć przy sobie świadectwo urodzenia, bo rodzice innych zawodników, myśleli, że jest starszy.

 

El Chadaille gra w Paris Saint-Germain od kwietnia ubiegłego roku. Jest uznawany za jeden z największych talentów we Francji.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze