PŚ w skokach: Stoch wyprzedził Morgensterna na liście wszech czasów

Kamil Stoch wygrał po raz 24. w karierze konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. W poniedziałek zwyciężył w drugich zawodach Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen.

Stoch zajmuje samodzielnie ósme miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Dotychczas dzielił tę lokatę z Austriakiem Thomasem Morgensternem i nadal aktywnym Szwajcarem Simonem Ammannem.

Na czele rankingu jest Gregor Schlierenzauer. Austriak, który w ostatnich latach walczy z kontuzjami, ma w dorobku 53 zwycięstwa. Po raz ostatni stanął na najwyższym stopniu podium 6 grudnia 2014 roku. Drugi jest Fin Matti Nykaenen - 46 triumfów, a trzeci Adam Małysz - 39. Obaj już zakończyli kariery sportowe.

Najwięcej zwycięstw w konkursach PŚ (* oznaczono zawodników kontynuujących karierę):